Odvážne predajné plány Samsungu. Juhokórejský gigant dúfa v obrovský nárast predajov skladacích smartfónov

Do konca roka 2021 plánuje spoločnosť Samsung predať až 7 miliónov skladacích zariadení. Rast predajov by tak značne poskočil.

galaxy z flip 3
Zdroj: Vosveteit.sk (Tomáš Krajčoviech)

Juhokórejský Samsung je momentálne nespochybniteľným lídrom na trhu so skladacími zariadeniami. Zariadenia z modelových radov Flip a Fold patria medzi najlepšie zariadenia na trhu, no kvôli svojej naozaj vysokej cene stále nie sú určené pre bežných spotrebiteľov. Cenová nedostupnosť zariadení sa tak pomerne logicky prejavuje v nie moc veľkých predajných číslach za minulé obdobia. V tomto roku však očakáva juhokórejský gigant skokový nárast predajov skladacích zariadení.

Skokový nárast predajov

Ako nedávno informoval kórejský technologický portál Thelec.net (via Gizchina.com), spoločnosť Samsung plánuje v tomto roku dodať až 7 miliónov skladacích zariadení. Presnejšie sa má jednať o predaje, respektíve dodávky zariadení Galaxy Z Flip 3 a Galaxy Z Fold 3, ktoré by mali „ťahať“ tohtoročné predaje. V porovnaní s minulým rokom by tak šlo o skokový nárast 2,4-krát, poprípade až 2,8-krát. V minulom roku sa totižto juhokórejskému Samsungu podarilo predať 2,5 milióna skladacích zariadení po celom svete.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Očakávaný nárast predajov skladacích zariadení v tomto roku však zatiaľ nemá úplne logické vysvetlenie. Interné správy však naznačujú, že Samsung v tomto roku očakáva zvýšený záujem od zákazníkov, ktorí si chcú skladacie zariadenia zakúpiť kvôli ich využiteľnosti a nie iba kvôli tomu aby „vyskúšali“ túto novú technologickú hračku.

Očakávaných je hneď niekoľko technologických vylepšení

Samotné predaje by však najviac mal najviac ťahať nový Galaxy Z Fold 3, ktorý by mal prísť so značným vylepšením jeho použiteľnosť – s podporou pera S Pen. Ťahákom tejto novinky by mohla byť aj lepšia odolnosť skladacieho displeja, či úplne nová technológia fotoaparátu umiestneného pod displejom zariadenia.

Na druhú stranu, zariadenie Galaxy Z Flip 3 si podľa všetkého taktiež polepší čo sa predajnosti týka, no Samsung neočakáva tak výrazné zlepšenie predajov. V minulom roku bol totižto jeho predchodca populárny najmä medzi zákazníčkami Samsungu a je málo pravdepodobné, že záujem o nové zariadenie porastie tak rapídne, ako v prípade súrodenca Galaxy Z Fold 3.

Všetky doteraz známe informácie o očakávaných zariadeniach Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3 nájdeš, už tradične, priamo na našom webe.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre