Sponzorovaný obsahSpravodajstvo

Objavte svet 3D tlačiarní QIDI. V ponuke nájdete bežné domáce tlačiarne až po profesionálne stroje za skvelé ceny

Modely od spoločnosti QIDI sa pýšia unikátnym dizajnovým riešením, vysokou rýchlosťou tlače a najmä skvelým pomerom cena:výkon.

Svet 3D tlačiarní sa opäť rozrastá o ďalšie zaujímavé modely, ktoré by rozhodne nemali ujsť oku žiadneho nadšenca 3D technológií. Najnovšie prírastky na medzinárodné trhy prináša jeden z najostrieľanejších výrobcov a zároveň vývojárov 3D tlačiarní spoločnosť QIDI. Spoločnosť, ktorá je dobre známa práve vo svete industriálnych 3D tlačiarní a prémiových domácich modelov, prináša na hneď trojicu nových modelov QIDI X-Max 3, QIDI X-Plus 3 a QIDI X-Smart 3. Modely spadajúce do rôznych cenových kategórií lákajú unikátnym uzatvoreným dizajnom, najmodernejšími technológiami a samozrejme, aj skvelou cenovkou.

O spoločnosti QIDI

Spoločnosť QIDI Technology, založená ešte v roku 2014, patrí medzi popredných výrobcov prémiových 3D FDM tlačiarní. Spoločnosť sa však nezaoberá iba výrobou jednotlivých modelov, ale zároveň má vlastné vývojové centrum s laboratóriom, ktoré sa môžu pýšiť niekoľkými patentmi, vlastnými softvérovými riešeniami ako aj unikátnymi technológiami. O všetkom svedčí široká škála dostupných modelov od bežných domácich tlačiarní až po profesionálne prémiové 3D tlačiarne. Z ponuky tohto svetového výrobcu si tak vyberie naozaj každý, kto hľadá vysokú kvalitu a skvelý pomer cena:výkon.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

QIDI X-Plus 3 – pre náročných

qidi xplus3
Zdroj: QIDI

Po technologickej a hardvérovej stránke zdieľajú najnovšie modely QIDI naozaj mnoho. Všetky sa totižto pýšia najnovším firmvérom a vylepšeným hardvérom v podobe nového procesoru Cortex-A53 s integrovanou 8GB pamäťou typu EMMC a 1GB RAM pamäťou typu DDR3. Rýchlosť tlače sa však v tomto modeli vyšplhala až na skvelých 600 mm/s.

qidi xmax3 procesor
Zdroj: QIDI

Keďže sa jedná o druh 3D tlačiarne typu commercial-grade, výrobca siahol po väčších tlačových rozmeroch, ktoré otvárajú dvere jej všestrannejšieho využitia aj v komerčnej sfére. Maximálne rozmery tlače sú tak na úrovni až 280 x 280 x 270 mm. Nechýba ani dvojica hotendov z medi a tvrdenej ocele či kontrolované vyhrievanie celého tlačového priestoru s maximálnou teplotou až 65 stupňov. Tlačiareň je tak určená pre najnáročnejších používateľov hľadajúcich tú najvyššiu kvalitu svojich výrobkov.

qidi xplus3 vyhrievanie
Zdroj: QIDI

Používatelia určite ocenia aj možnosť pripojenia tlačiarne ku Wi-Fi sieti a integrovaný 5-palcový displej ešte viac uľahčujúci ovládanie celej 3D tlačiarne. Nechýba ani podpora pokročilého softvéru QIDI Slice, ktorý si zamilujú ako ostrieľaní 3D tlačiari, tak aj úplní začiatočníci. Obľúbia si ju najmä ostrieľanejší zákazníci, ktorí hľadajú maximálny výkon a špičkový, prémiový hardvér za rozumnú cenu.

QIDI X-Max 3 – pre profesionálov

Model QIDI X-Max 3 ponúka skutočne maximálny zážitok a maximum technológií, čo ho predurčuje na industriálne využitie. Táto 3D tlačiareň je určená pre tých najnáročnejších zákazníkov, ktorí hľadajú skvelý pomer cena:výkon v kategórii už profesionálnych prémiových tlačiarní. Model X-Max 3 sa pýši z trojice všetkých nových modelov najväčším tlačovým priestorom na úrovni až 325 x 325 x 325 mm, čím zabezpečuje dostatok priestoru aj pre tie najnáročnejšie domáce projekty.

qidi xmax3
Zdroj: QIDI

Tlačiareň sa pýši identickými hardvérovými špecifikáciami ako jej súrodene X-Plus 3, či už hovoríme o rýchlosti tlače, výbave v podobe dvojice extrudérov či o vylepšenom procesore a integrovanej pamäti. Nechýba ani vylepšená konštrukcia s nižšou mierou rezonancie a nižšou hlučnosťou.

qidi xmax3 vyhrievanie
Zdroj: QIDI

Najnáročnejší zákazníci určite ocenia aj integrovaný nastaviteľný zdroj tepla zabezpečujúci zohrievanie tlačového priestoru až na 65 stupňov s možnosťou tvrdnutia výtlačkov. Model X-Max 3 sa taktiež pýši aj pokročilým cirkulačným filtračným systémom s filtrom s aktívnym uhlím pre odstránenie akýchkoľvek nečistôt. Vyzdvihnúť musíme aj podporu najkvalitnejších tlačových materiálov ako PAHT-CF, PET-CF, PETG-HS, UltraPA, PA12-CF a mnoho ďalších bežne využívaných materiálov.

QIDI X-Smart 3 – prémiová domáca 3D tlačiareň

Domáca 3D tlačiareň QIDI X-Smart 3 sa už na prvý pohľad líši od bežnej konkurencie, s ktorou by sa dala porovnávať. Tlačiareň sa pýši unikátnym uzatvoreným dizajnom, ktorý nie len zvyšuje bezpečnosť počas tlače ale zároveň má na svedomí vyššiu kvalitu výtlačkov. Nehovoriac o vizuálnom dojme celej tlačiarne, ktorá už pohľadom jasne odkazuje, že ide o prémiový produkt, ktorý si nesie niekoľko znakov od svojich industriálnych súrodencov.

qidi corexy konstrukcia
Zdroj: QIDI

Pod dizajnovou stránkou tlačiarne sa nachádza mimoriadne výkonný hardvér poskytujúci bezkonkurenčné parametre. Najnovší firmvér, vylepšený procesor a vylepšený pohon majú na svedomí mimoriadne vysokú rýchlosť tlače na úrovni až 500 mm/s. Oproti predošlej generácii sa novinka pýši presnosťou vylepšenou až o 20% ako aj ďalšími generáciami ako vylepšená CoreXY konštrukcia s nižšou mierou rezonancie a nižšou hlučnosťou.

qidi xsmart3 2
Zdroj: QIDI

Vylepšeniami prešiel aj samotný extrudér tlačiarne s pomerom 9.5:1. Nechýbajú ani odnímateľná flexibilná tlačová podstava či automatické vyrovnávanie podstavy tlačiarne. V neposlednom rade spomenieme aj špičkovú softvérovú podporu a jednoduché ovládanie celej tlačiarne pomocou integrovaného displeja. Vhodná je tak pre všetky typy zákazníkov, pričom svojou nízkou cenovkou mieri hlavne na začiatočníkov, ktorí sa do sveta 3D tlače ešte nedostali.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close