AutáSpravodajstvo

Nový Tesla Model 2 je údajne na ceste! Vyvíjaný je výhradne v Číne

Americká automobilka Tesla údajne vyvíja nový, doposiaľ najdostupnejší elektromobil zo svojho portfólia, ktorý by mal niesť označenie Model 2.

Fanúšikovia elektromobility a automobilky Tesla by mali v tomto momente určite spozornieť! Známa americká automobilka, za ktorou stojí vizionár Elon Musk, by mohla už v roku 2022 uviesť na trh doposiaľ nevidený elektromobil. Podľa najnovších čínskych zdrojov, na ktoré nedávno upozornil zahraničný portál Tesmanian.com, by sme mohli už v tomto roku vidieť nový Tesla Model 2. Na jeho vývoji sa už údajne pracuje niekoľko mesiacov v novom čínskom vývojovom centre, ktoré automobilka založila práve so zameraním na vývoj nových elektromobilov.

Elon Musk naznačil príchod novinky

I keď neoficiálne zdroje hovoria priamo o vývoji nového elektromobilu Tesla Model 2, čiastočného navnadenia fanúšikov na prichádzajúce novinky si neodpustil ani samotný Elon Musk. Ten pri slávnostnom predávaní prvých čínskych Modelov 3 ich majiteľom naznačil, že automobilka chystá niečo naozaj zaujímavé. Podľa jeho slov automobilka Tesla plánuje založiť nové vývojové centrum v Číne, ktorého primárnym cieľom bude vývoj elektromobilov nie len pre Čínu, ale aj celý svet.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Keďže Elon Musk bližšie nešpecifikoval, čo presne má automobilka za ľubom, témy sa ihneď chytili viaceré čínske neoficiálne zdroje. Tie iba deň po slávnostnom odovzdávaní prvých čínskych Modelov 3, ktoré sa konalo 7. januára, prišli s informáciami o pripravovanom Tesla Model 2.

tesla model 2 nakres
Zdroj: Tesmanian

Podľa týchto zdrojov bol nový elektromobil vyvinutý v Číne a prvými schvaľovacími procesmi prešiel už v septembri 2020. Očakáva sa, že overenie nového elektromobilu by sa mohlo odohrať už v marci tohto roka. Uvedenie na trh by sa pritom malo odohrať už v roku 2022, čo by šlo celkom ruka v ruke s označením Tesla Model 2.

Vychádzať by mal z obľúbeného Modelu 3

Nový Model 2 by mal byť vyvíjaný priamo v Číne, pričom jeho výroba by mala prebiehať taktiež iba v novej Giga Shanghai. Zatiaľ nevidený Tesla Model 2 by mal byť postavený na podvozku obľúbeného sedanu Tesla Model 3, čo by malo urýchliť nie len samotný vývoj, ale aj neskoršie spustenie produkcie elektromobilu. S najväčšou pravdepodobnosťou tak pôjde o čosi menší elektromobil, čo sa má odraziť aj na jeho cenovke. Čínske zdroje aktuálne hovoria o cenovej relácii od 25 000 do 30 000 dolárov, čiže zhruba od 20 000 do 25 000 eur. Samozrejme, na špekulovanie o prípadnej cene je zatiaľ priskoro.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close