Nový Samsung Galaxy A90 príde s vysúvacou selfie kamerou. Konečne poriadny bezrámikový displej?

https://www.vosveteit.sk/wp-content/uploads/2018/07/Vivo-Apex-skener-odtlačkov-kamera.jpg
Zdroj: Youtube (technical sk)

Juhokórejský gigant sa plánuje pustiť aj do zatiaľ neprebádaných vôd. Samsung totižto plánuje implementovať vysúvaciu selfie kameru do vienka nového kráľa vyššej strednej triedy, Galaxy A90. Táto technológia zatiaľ nebola juhokórejským výrobcom nikdy spomenutá a vyzerá to tak, že Samsung dal tentokrát predsa len na čínske trendy, ktoré ešte v minulom roku nastolili viacerí čínski výrobcovia.

Pomaly sa blíži k prémiovým vlajkovým lodiam

Nový kráľ strednej triedy ponesie označenie Galaxy A90 a podľa všetkého bude predstavený až koncom tohto kalendárneho roka. Aj napriek tomu ale o tomto zariadení vieme prvé informácie, ktoré jasne naznačujú, že stredná trieda už naozaj nebude to, čo kedysi. Nový Galaxy A90 má totižto prísť s 6GB, poprípade až 8GB RAM a 128GB interným úložiskom, čo sú aj na vyššiu strednú triedu naozaj úchvatné parametre. Na prémiovosti mu ale určite pridá aj práve spomínaný úplne bezrámikový displej bez akýchkoľvek výrezov a zárezov, ktorý bude dosiahnutý najmä využitím vysúvacej selfie kamery.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Informácie sú viac menej potvrdené

I keď sa nejedná o oficiálne informácie od spoločnosti Samsung, môžeme ich považovať ako takmer sto percentne overené. Informácie o vysúvacej selfie kamere totižto pochádzajú od známeho leakera s menom Ice_Universe, ktorý sa s touto informáciou podelil na sociálnej sieti Twitter. Ak ste o tomto leakerovi ešte nepočuli, určite si jeho meno dobre zapamätajte, keďže ide o zrejme najdôveryhodnejšieho a najlepšieho leakera vo svete technológií.

Chýbajúca odolnosť voči prachu a vode

Veľkým nedostatkom aktuálnych vysúvacích mechanizmov je takmer nulová odolnosť voči prachu a vode, čo môže byť v prípade takéhoto smartfónu problém. Zaujímavosťou však je, že ani terajší Galaxy A9 neponúka žiadny stupeň ochrany pred vodou a prachom a je teda otázne, či Samsung ani neplánoval novú radu smartfónov Galaxy A vybaviť zlepšenou vodotesnosťou.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Youtube – technical sk)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre