Nové vlajkové lode od Huawei budú konečne podporovať natáčanie 4K videa na 60fps

Zmeny bude mať na svedomí ešte nepredstavený čipset Kirin 990

Huawei Mate 30 Pro
Via Gizchina.com

Spoločnosť Huawei patrí už niekoľko rokov medzi najväčších inovátorov fotoaparátov v smartfónoch, vďaka čomu si získala naozaj obrovské množstvo fanúšikov na celom svete. Čínsky gigant vďačí za neuveriteľnú kvalitu fotografií najmä procesoru vlastnej výroby – Kirin. Každá generácia nového vlajkového procesoru Kirin sa vždy pýši ohromným výkonom, účinnosťou, či schopnosťami umelej inteligencie. Pochopiteľne, spoločnosť Huawei sa nedostatkami svojho procesoru príliš nechváli, kvôli čomu väčšina z bežných ľudí ani len netuší, že najväčšími nedostatkami vlajkových lodí od tohto čínskeho výrobcu sú úzke možnosti v rámci natáčania videa. Skvelou správou pre potencionálnych majiteľov ďalších vlajkonosičov však je, že Huawei konečne po dlhých rokoch zapracoval aj v tejto oblasti a už čoskoro by sa mal vyrovnať svojmu najväčšiemu konkurentovi – spoločnosti Qualcomm a procesorom Snapdragon.

Kirin 990 konečne prinesie možnosť natáčať na 4K a 60fps

Spoločnosť Huawei totižto plánuje už čoskoro oficiálne predstaviť svoj nový vlajkový procesor Kirin 990. Ako sme už naznačili, práve nový Kirin 990 prinesie do modelových radov smartfónov Huawei menšiu revolúciu. Nový procesor totižto konečne obdrží podporu natáčania videa v rozlíšení 4K pri stabilných 60 snímkoch za sekundu, čo je pri konkurencii štandard už pár rokov. O plánoch spoločnosti informoval zahraničný portál Neowin.net, ktorého redaktori osobne komunikovali s predstaviteľmi spoločnosti Huawei.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nový procesor uvidíme v praxi už čoskoro

Ako to už býva zvykom, nový Kirin 990 bude debutovať v nadchádzajúcich vlajkových smartfónoch zo série Huawei Mate 30. Spoločnosť Huawei taktiež potvrdila, že nový vlajkový Kirin 990 uvidíme aj v skladačke Mate X. Pokiaľ bude Huawei postupovať tak ako predošlé roky, Kirin 990 môžme očakávať aj v novej sérii Huawei P40, ako aj v ďalších prémiových smartfónoch značky Honor. Na detailnejšie informácie o ďalších smartfónoch s procesorom Kirin 990 si ale budeme musieť počkať ešte minimálne mesiac.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre