Nová generácia Apple Watch by mohla disponovať funkciou Touch ID

Patent spoločnosti Apple odhaľuje, že nová generácia Apple Watch by mohla byť vybavená špeciálnou anténou a skenerom odtlačkov prstov.

Apple Watch so skenerom odtlackov prstov
Zdroj: Vosveteit.sk

Patentový úrad (The United States Patent & Trademark Office) zverejnil  patent podaný spoločnosťou Apple, ktorý nám bližšie približuje zámery spoločnosti v spojitosti s novými funkciami pre chytré hodinky Apple Watch. Na tému upozorňuje portál Pocketnow.com

Podľa zverejneného patentu spoločnosť Apple chystá v  spojitosti s novými hodinkami Apple Watch viacero zmien. Jednou z nich je napríklad implementácia antény, ktorá by mala byť zabudovaná v tele a v remienku hodiniek. Patent ďalej túto anténu opisuje ako flexibilnú a schopnú prispôsobenia sa noseniu. Mala by slúžiť na rozšírenie možností komunikácie hodiniek s externými zariadeniami. Spoločnosť Apple v rámci abstraktu patentovej prihlášky píše:

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Pásmo hodiniek pre hodinky môže obsahovať anténu, ktorá je použiteľná na bezdrôtovú komunikáciu s inými zariadeniami. Anténa môže byť zabudovaná do tela hodiniek na ochranu antény pred vonkajším prostredím… Antény sa môžu adaptabilne rozťahovať, ohýbať a ohýbať s telom remienku, čím sa zabráni poškodeniu pôsobiacimi silami, pričom sa tiež zachováva poddajnosť a pohodlie remienku, keď ich užívateľ nosí.“

Apple Watch Antena v remenieku patent
Zdroj: Patentová prihláška Apple

Druhou novinkou, ktorá sa objavila v  rámci patentu je nový typ použitého displeja s viacerými vstavanými senzormi. Medzi senzormi je konkrétne uvedený napríklad aj snímač odtlačkov prstov.

Implementácia skeneru odtlačkov prstov v  displeji hodiniek Apple Watch by bolo logickým vyústením inovácií, ktoré spoločnosť prináša vo svojich produktoch (pozn. redakcie: očakáva sa, že spoločnosť v budúcom roku predstaví aj smartfón so vstavaným skenerom odtlačkov prstov v displeji). Umožňoval by totiž rozšírenie funkcionalít hodiniek vo viacerých oblastiach. Napríklad by priniesol vyššiu bezpečnosť a nehovor viac o tom, že by z tejto funkcie mohli ťažiť aj ďalšie aplikácie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre