Filmy a seriálySpravodajstvo

Netflix filmy a seriály, ktoré určite neprehliadnite! Toto jednoducho treba vidieť

Tieto seriály a filmy neprehliadnite, stoja za pozornosť.

Niekoľko dní dozadu sme vám dali do pozornosti seriál To The Lake, ktorý vás zavedie do apokalyptickej doby, kedy v Moskve vypukne pandémia. Dnes by sme vám chceli upozorniť na ďalšie seriály a filmy, ktoré stoja za pozornosť. Poďme sa spolu na ne nižšie pozrieť.

42 Days in darkness

Ide o čilský kriminálny seriál, ktorý bol natočený na základe skutočného príbehu Viviany Haegerovej, ženy, ktorá v roku 2010 zmizla. Polícia je ale bezradnou a nikde sa neposúva. Následne sa do pátrania zapája Cecilia, sestra zmiznutého dievčaťa. Príbeh zachytáva Ceciliu, ktorá zúfalo hľadá svoju nezvestnú sestru, ktorá sa stratila za podivných okolností.

Lincoln Lawyer

Lincoln Lawyer je 10 dielny seriál, ktorý zachytáva Mickeyho Hallera. Ide o charizmatického advokáta bez kancelárie, ktorý úraduje zo sedadla svojho auta Lincoln Continental, aby bol ku svojim klientom čo najbližšie. Medzi jeho klientov patria najmä opití vodiči, drobní podvodníci, priekupníci drog a ďalšie podobné indivíduá. Potom ale začne obhajovať playboya z Beverly Hills, o ktorom si myslí, že je nevinný a prípad zvládne s prstom v nose, neskôr zisťuje, že nejde o jednoduchý prípad.

Neumatt

Neumatt je seriál, na ktorý len tak nenarazíte. Ide o jeden z najúspešnejších seriálov Švajčiarov, ktorý zachytáva príbeh Michi, ktorý je úspešným konzultantom v Zürichu. V jednom momente ale dostal telefonát, ktorý mu obrátil život na ruby. Jeho otec si vzal život. Následne je postavený pred dilemu, vzdať sa úspešnej kariéry a ísť zachrániť rodinnú farmu alebo nie? Rozhodne sa vrátiť do rodného mesta a zachrániť farmu, ktorú vybudoval jeho otec. Okrem iného je aj gayom, o čom komunita, do ktorej sa dostáva, nevie. Mimochodom, seriál je dostupný aj s českým dabingom.

Deníček moderního fotra

Prejdime teraz ku filmom. Deníček moderního fotra, ako už asi tušíte, je filmov z kinematografie nášho suseda, Českej republiky. Film je natočený podľa knihy Dominika Landsmana a zachytáva príbeh muža, ktorý po jednej prehýrenej noci s úspešnou dizajnérkou zisťuje, že bude otcom. Samozrejme, vzhľadom na úspešnú kariéru novej partnerky, padlo rozhodnutie, že Dominik zostane na materskej. Nuž, ale predstava Dominika o tom, že materská dovolenka je dovolenkou, sa rýchlo mení a zisťuje, že v skutočnosti ide o náročnú prácu. Z jeho plánov, že počas materskej dovolenky napíše román, sa stáva „boj o prežitie“.

The photographer of mauthausen

Posledným našim tipom je film Fotograf z Mauthausenu (The photographer of mauthausen). Ide o film, ktorý zachytáva príbeh fotografa, ktorý za múrmi koncentračného táboru pracoval ako pracovník fotografického oddelenia. Zaznamenával nielen ľudí pri registrácii, ale aj to, čo sa dialo v tábore. Samozrejme, udalosti z tábora povolené fotiť nemal, ale vďaka jeho odvahe sa zachovali zábery, ktoré nemal nikdy nikto vidieť.

Našli ste medzi filmami a seriálmi vyššie niečo, čo vás zaujalo? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch. Rovnako budeme radi, ak nám dáte do pozornosti iný zaujímavý film, či seriál.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close