NÁVOD | Ako porovnať dva stĺpce v Exceli

excel-logo
Zdroj: vlastný

Porovnávanie stĺpcov v Exceli je často využívaná funkcionalita, s ktorou sa môžete stretnúť v podstate na dennej báze, a práve preto sme si pre vás pripravili jednoduchý postup ako je ich možné porovnať.

Návod ako porovnať dva stĺpce v Exceli

V našom príklade sa pozrieme na to, ako je možné porovnať dva príklady prostredníctvom jednoduchého vzorca. Ešte predtým ako sa do toho pustíme, tak je potrebné zabezpečiť aby kontrolované hodnoty boli buď v rovnakom riadku, alebo ak sa nachádzajú na inom zošite, tak aby boli usporiadané v rovnakom poradí (použite napr. funkciu Filter a následne zoraďte jednotlivé hodnoty podľa veľkosti, abecedy a podobne).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako môžete vidieť na obrázku nižšie, tak potom ako sme si usporiadali oba stĺpce tak sme použili jednoduchý príkaz „=A1=B1“, ktorý následne porovnal hodnoty v stĺpci. V prípade ak bola zhoda, tak vyhodil výsledok „True“, teda pravda, a ak Excel nenašiel zhodu, tak vyhodil hodnotu „False“.

Zdroj: vlastný

Ak sa vám návod páčil a bol pre vás prínosom tak vám odporúčame si pozrieť ďalšie návody v sekcii Excel, ktorú nájdete na tomto odkaze.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre