Návody

NÁVOD: Čo robiť, keď sa vám zasekne Windows Update

Viacero uživateľov v poslednej dobe hlási, že sa im často zasekáva Windows Update, keď ho spustia. Je to zvláštne, keďže už ubehlo 6 mesiacov od spustenia Windows 10 a užívatelia aj tak stále hlásia takúto závažnú chybu.

Užívatelia nám píšu, že proces aktualizácie na Windows 10 im najčastejšie zamrzne na 23%, 33%, alebo ešte horšie na 0% progresu. Ak sa stretávate s týmto problémom aj vy, tak nezúfajte, keďže máme pre vás riešenie. Prinášame Vám spôsob, ako bezpečne reštartovať Windows Update a spustiť ho znova.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

windows-update-stuck

Metóda 1: Tvrdý reštart Windows Update-u

Všetci to poznáme, občas stačí na riešenie reštartovať počítač alebo program. Toto nie je výnimkou. Ako prvé, otvorte prikazový riadok ako administrátor (do vyhladávania zadajte „cmd“). Následne zadajte do príkazového riadku následujúce príkazy: net stop wuauservA potom ešte zadajte a potvrďte tento príkaz: net stop bits (bez bodiek).

windows-update-cmd-kill

Tento krok natvrdo vypne Windows Update. Ďalším krokom je vyčistiť už stiahnuté súbory. Choďte do adresára C:\Windows\SoftwareDistribution a vymažte tu všetky súbory. Nezabudnite ich vymazať aj z odpadkového koša. Občas sa stáva, že systém vám nedovolí súbory vymazať, pretože tvrdí, že sa práve používajú. V takom prípade reštartujte zariadenie a vymažte ich po reštarte.

softwaredistribution-windows-10

Potom už len zostáva reštartovať zariadenie a spustiť Windows Update znova a dúfať, že tentokrát nezamrzne J

Metóda 2: Použite Microsoft pomocníka pri riešení problémov

Microsoft spolu s príchodom Windows 10 zároveň aj výrazne vylepšil svojho pomocníka pri riešení problémov. Môžete si ho stiahnúť na TEJTO ADRESE. Program spustite a on už automaticky detekuje, kde je problém a poradí vám, ako ho vyriešiť. Stále ale odporúčame prvú – manuálnu metódu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close