SpravodajstvoWindows

Nárast podielu operačného systému Windows 10 sa výrazne spomalil. Dobehne vôbec niekedy legendárnu 7mičku?

Najnovšie zverejnené štatistiky na stránke NetMarketShare prinášajú opäť prekvapujúce informácie. Nárast operačného systému Windows 10 sa výrazne spomalil a staršia verzia Windows 7 takmer vôbec neklesá a stále si pevne udržiava svoju pozíciu.

Predpoklady boli úplne iné

Po vydaní aktualizácie Fall Creators Update všetci očakávali o čosi rýchlejší nárast operačného systému Windows 10. Opak je pravdou a nárast podielu na trhu sa v decembri výrazne spomalil. Podľa zozbieraných dát, si najnovší operačný systém polepšil iba o 0,98% a zastavil sa na hranici 32,93%.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: WindowsLatest

Na druhej strane, Windows 7 si o niečo pohoršil, no stále sa udržiava nad hranicou 43%. Posledný mesiac sa zastavil na hranici 43,08% a oproti predošlému mesiacu si pohoršil iba o 0,04%. Pomalý pokles zaznamenal aj o čosi modernejší Windows 8.1, ktorý sa zastavil na hranici 5,71% a vďaka tomu predbehol starý Windows XP, ktorý celkom rapídne klesol na 5,17%.

Zbieranie údajov prináša niekoľko prekážok

„Návštevnosť botov na webových stránkach sa v poslednom období výrazne vzrástla. Odstránenie botov z databázy nebolo najjednoduchšie a roboty môžu štatistiky výrazne skresliť a ovplyvniť konečné výsledky meraní,“ píše sa na stránke NetMarketShare.

Predpokladaný nárast operačného systému Windows 10 sa v posledných mesiacoch výrazne zabrzdil, no rok 2018 si preň mohol byť opäť akýmsi odrazovým mostíkom. Podpora operačného systému Windows 7 sa končí zhruba o 18 mesiacov. Do kariet by novej verzii Windowsu mala hrať aj jarná aktualizácia Redstone 4, ktorá má priniesť opäť veľké množstvo noviniek a nových funkcií, ktoré by mohlo prilákať ďalších používateľov.

Zdroj: windowslatest.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close