Najväčší výrobca mikročipov TSMC prestáva prijímať objednávky od Huawei. Môžu za to nové opatrenia vlády USA

Taiwanský výrobca mikročipov podľa všetkého stratí jedného z najväčších odberateľov kvôli americkým sankciám voči čínskym spoločnostiam

Huawei sankcie USA
Zdroj: flickr.com, Gage Skidmore (CC BY-SA 2.0)

Myslíte si, že nedávne zavedenie ďalších sankcií a opatrení zo strany USA voči čínskym technologickým a telekomunikačným spoločnostiam sa viaže iba na spoločnosti a objednávky na americkom trhu? Ak by bola situácia naozaj taká, nič by sa v ústredí čínskych spoločností zrejme nedialo. Situácia je však omnoho vážnejšia. Najnovšie opatrenia vlády USA totižto zakazujú obchodovať so spoločnosťou Huawei aj takým firmám, ktoré sídlia aj na druhej strane sveta, no vo výrobnom procese využívajú americké technológie, stroje, či využívajú americké duševné vlastníctvo, čiže americké patenty.

TSMC zrejme stratí strategického partnera

Jednou z najviac zasiahnutých spoločností najnovšími sankciami však nebude žiadny z amerických výrobcov, ale jeden z najväčších svetových výrobcov mikročipov TSMC Taiwan Semiconductor Manufacturing Company. Spoločnosť Huawei spolupracuje s TSMC už dlhé roky, keďže väčšina mikročipov od divízie HiSilicon je vyrábaná práve taiwanskou spoločnosťou. Najnovšie informácie však naznačujú, že nedávne opatrenia môžu výrazne poškodiť obom partnerom v tomto zväzku, informuje portál NIKKEI ASIAN REVIEW.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„TSMC prestala prijímať nové objednávky od spoločnosti Huawei potom, čo boli oznámené nové pravidlá v nariadeniach o kontrole vývozu, “ uviedla pre ázisjký spravodajský portál osoba oboznámená so situáciou (podľa všetkého priamo z ústredia spoločnosti TSMC). „Objednávky, ktoré sú už vo výrobe a objednávky, ktoré spoločnosť obdržala ešte pred oznámením nových opatrení, nebudú ovplyvnené ak sa stihnú dodať do polovice septembra.“

Pre TSMC to bude jednoznačne obrovská strata, keďže Huawei je pre spoločnosť druhým najväčším odoberateľom. Bohužiaľ, spoločnosť údajne musí dodržiavať americké pravidlá, keďže vo svojich výrobných procesoch využíva americké technológie.

Nariadenie nových opatrení v rámci obchodnej vojny však určite nijako nepomohlo ani „hlavám“ v spoločnosti Huawei, keďže druhý najväčší výrobca smartfónov na svete už roky vsádzal na technológie a technologické pokroky taiwanského výrobcu mikročipov, ktorý je jednoznačne na vrchole trhu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre