Najväčší portál s online seriálmi na Slovensku skončil

Najväčší portál s Online seriálmi na Slovensku skončil. Dôvodom je zánik služieb Verystream, Oload, Streamango a Rapidvideo, na ktoré odkazovali.

Najvacsi serial so serialmi na slovensku konci
Zdroj: Vosveteit.sk (zavislak.to -printsrcreen obrazovky, úprava Vosveteit.sk)

Zatiaľ čo ešte v  priebehu včerajšieho dňa  sme mohli sledovať tisícky online seriálov na portáli Topserialy.sk / Topserialy.to, tak dnes už tomu tak nie je. Prevádzkovateľ serveru oficiálne ohlásil, že ukončuje svoje pôsobenie.  Dôvodom má byť zánik služieb Verystream, Oload, Streamango a Rapidvideo. Prevádzkovateľ portálu konkrétne píše:

„Sluzby verystream, oload, streamango a rapidvideo ukoncili svoju prevadzku, vzhladom na fakt, ze vsetky odkazy na videa boli z tychto zdrojov sme sa rozhodli ukoncit prevadzku aj my. Farewell, RIP.“

Topserialy ukoncuju svoje posobenie_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Kde nastal problém?

Služby ako sú Verystream, Oload, Streamango a ďalšie nie sú vo svete streamovania neznámymi, a  to hlavne pre „pirátov“. Hoci všetky služby poskytovali aj legálny obsah, tak svoju popularitu získali hlavne vďaka tomu nelegálnemu. Ich servery totiž vo veľkom využívali ľudia, ktorých označujeme ako „piráti“. Dôvodom je, že nahrávali na serveri videá s obsahom, ktorý patril spoločnostiam ako Netlifx, HBO a podobne. Inými slovami, prostredníctvom týchto stránok dochádzalo k porušovaniu autorských práv.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Mnoho ľudí bude nahnevaných, ale pre dobrú vec

Mnohí ľudia bez pochyby budú z  tohto kroku nahnevanými, ale treba vidieť aj druhú stranu mince. Aliancia pre kreativitu a zábavu, ktorá združuje stovky tvorcov obsahu vydala k tejto udalosti nasledovné stanovisko:

„Aliancia pre kreativitu a zábavu (ACE) dnes dosiahla ďalšiu veľkú výhru, keď sa prevádzkovateľ dvoch obrovských zdrojov nezákonného, ​​neautorizovaného obsahu dohodli na ukončení všetkých operácií. Pred touto akciou ACE boli Openload a Streamango obrovské pirátske servery. Samotné Openload malo v Rumunsku, Francúzsku a Nemecku viac ako 1 000 serverov a generovalo väčšiu komunikáciu ako mnoho vedúcich zdrojov legálneho obsahu vrátane Hulu, HBO Go, Sky a webových stránok pre CBS News a NBC News. Poskytoval pirátsky obsah o objeme 72% z 50 najvýznamnejších nelegálnych streamovacích serverov na svete.

„Spoločnosť ACE sa zaviazala chrániť zákonný trh s kreatívnym obsahom prostredníctvom rôznych právnych a prevádzkových taktík – a to je veľký krok k tomuto cieľu,“ povedal Charles Rivkin, predseda a generálny riaditeľ filmovej asociácie a predseda ACE. „Celé roky tieto pirátske servery nepodnikli zmysluplné kroky na zastavenie šírenia nezákonného obsahu, poškodzovania tvorcov a zavádzania spotrebiteľov.““

Inými slovami, používatelia pomocou týchto serverov šírili tisícky videí, ktoré im reálne nepatrili. Na konci dňa tak nezarábal na nich ich pôvodný autor, ale úplne niekto iný.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre