Filmy a seriálySpravodajstvo

Na Netflix zamieril pútavý dokument o sériovom vrahovi: Vraždy bez predpisu poodhalia príbeh známeho vraha z nemocnice

Netflix uviedol pútavý dokument o Charlesovi Cullenovi, ktorý má na svojom konte údajne až 400 obetí. Tento dokument by ste mali vidieť.

Charles Cullen bol roky považovaný za bežného zdravotníckeho asistenta, ktorý denne prichádzal do styku s pacientmi. Všetko sa však zmenilo v roku 2003, keď ho zatkli pre podozrenie z niekoľkých vrážd. Cullen sa tak stal jedným z najznámejších, no zároveň najdesivejších sériových vrahov, ktorých sme na svete objavili. O prípad sa zaujímalo viacero médií, pričom v roku 2013 sme mohli byť svedkami vydania knihy, ktorá sa točila práve okolo jeho prípadu. Na námet knihy neskôr vzniklo viacero dokumentov a výnimkou nie je ani nový dokument, ktorý nedávno uviedol práve Netflix. Na streamovaciu službu pristál pod názvom Vraždy bez predpisu a ak patríte medzi fanúšikov mysterióznych dokumentov založených na skutočnej udalosti, nemali by ste si ho nevšimnúť.

Príbeh, ktorý otriasol celým svetom

Aj keď sa prípad Charlesa Cullena odohral v Spojených Štátoch, celý svet bol z neho šokovaný. Cullen pracoval celkovo 16 rokov v odvetví medicíny a zdravotníctva ako zdravotný asistent. Počas tohto obdobia mal stáť za usmrtením celkovo desiatok, no šepká sa až o stovkách pacientov. Zdravotný asistent pritom svoje činy nepopiera, práve naopak. Priznal sa celkovo ku štyridsiatim vraždám, no odhaduje sa, že ich mohlo byť oveľa viac. Viac informácií ohľadom prípadu nám prezradí aj Netflix s dokumentom Vraždy bez predpisu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V roku 2006 sa ukončilo súdne pojednávanie s Charlesom Cullenom, ktorý získal trest v podobe 11 doživotí za usmrtenie 29 pacientov. To však nebolo konečným číslom, keďže o týždeň na to získal ďalších 6 doživotných trestov. Za celý ten čas sa mu však podarilo dokázať „len“ 40 usmrtení. Počas jeho kariéry v New Jersey a Pennsylvanii ich tak mohlo byť vyše 400 v rôznych opatrovateľských domoch a nemocniciach. Jeho prípad sa taktiež spája s tým, že nemôže byť podmienečne prepusteným až do júna roku 2388. A práve o tomto nám povie viac nový dokument, ktorý zamieril na Netflix.

Netflix prináša viacero rozhovorov ohľadom prípadu

Ak vás príbeh nechváľne známeho sériového vraha zaujal, určite by ste si nemali nechať ujsť dokument, ktorý pred pár dňami uviedol aj Netflix. V dokumente sa objaví viacero rozhovorov so samotným Cullenom, jeho spolupracovníkmi, detektívmi a aj Amy Loughren, teda zdravotnou sestrou, ktorá pomáhala detektívom odhaliť Cullenove činy. Dokumentu však nechýbajú ani rozhovory s rodinami jeho obetí.

Netflix nám však načrtne aj skutočnosti o zdravotníckom systéme v USA. Ten Cullenovi napomáhal páchať svoje zločiny bez akýchkoľvek následkov počas dlhej doby. Netflix si dal na novinke naozaj záležať, takže ak patríte medzi fanúšikov žánru skutočného zločinu, film s názvom Vraždy bez predpisu (Capturing The Killer Nurse) by ste nemali vynechať.

Poznáte príbeh Charlesa Cullena? A pozriete si aj tento dokument na Netflixe? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close