MIUI 12: Pozrite si funkcie, o ktorých pravdepodobne ani netušíte, že sú prítomnými v MIUI nadstavbe

Pozrite si funkcie, ktoré pravdepodobne nepoznáte, ale mali by ste!

MIUI Xiaomi
Zdroj: Xiaomi

MIUI nadstavba od spoločnosti Xiaomi patrí vo všeobecnosti medzi veľmi populárne nadstavby. Dôvodom je, že ide o skvelo optimalizovanú nadstavbu a rovnako schováva viacero funkcionalít, ktorými mnohé konkurenčné nadstavby od iných výrobcov smartfónov nedisponujú. A práve preto, by sme dnes chceli poukázať na niekoľko vstavaných funkcií, ktoré pravdepodobne nepoznáte.

MIUI 12: Málo známe vstavané funkcie v Xiaomi smartfónoch

Vstavaný skener dokument

Mnohokrát ste mohli u nás čítať tipy na aplikácie, ktoré ponúkajú funkciu skeneru. Vedeli ste však, že túto funkciu majú Xiaomi telefóny vstavanú? Otvorte si panel s upozorneniami a prerolujte sa na poslednú kartu. Následne zvoľte možnosť upraviť a vyhľadajte v ponuke skener. Ten si vložte do zoznamu rýchlych odkazov v paneli s upozorneniami. Potom, ako si otvoríte skener, tak v spodnej časti obrazovky prepnite QR skener na klasický skener.  Následne môžete smelo skenovať dokumenty.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Odstráňte z fotografií nechcené predmety

Nie každá fotografia môže byť umeleckým dielom. Mnohokrát nám dokonalú fotografiu môže narušiť nejaký predmet, či niečo, čo sa nečakane objavilo pred objektívom kamery. Za účelom, aby sme odstránili tieto nechcené objekty, môžeme v obchode Google Play nájsť desiatky aplikácií. V prípade Xiaomi telefón je však táto funkcia vstavanou. Otvorte si vo vstavanej aplikácii Galéria fotografiu, ktorú chcete editovať. Následne zvoľte možnosť upraviť a prerolujte sa na koniec ponuky. Potom zvoľte možnosť vymazať a vyznačte objekt, ktorý chcete odstrániť.

Tmavý režim aj v aplikáciách, ktoré ho nepodporujú

Tmavý režim je vskutku žiadanou funkciu, bohužiaľ však ňou nie všetky aplikácie disponujú. Xiaomi má však na to riešenie. Pomocou cesty Nastavenia > Obrazovka > Tmavý režim > Viac možností Tmavého režimu, môžeme tmavý režim zapnúť aj v aplikáciách, ktoré ho natívne nepodporujú .

Skryté nastavenia vo vstavanej kamere Xiaomi

Xiaomi kamera vo všeobecnosti patrí medzi šikovné fotoaplikácie. Schováva v sebe však viac, ako tušíte. Konkrétne ide o skrytú ponuku dodatočných nastavení, ktorú môžete aktivovať nasledovnou cestou. Najprv si stiahnite aplikáciu Files by Google, prípadne iného správcu súborov (pozn. redakcie: cez vstavanú aplikáciu sa nám skryté nastavenia nepodarilo aktivovať).

Files by Google
Files by Google
Developer: Google LLC
Price: Free

Potom postupujte nasledovne:

  • Otvorte správcu súborov a otvorte si priečinok Primary Storage > DCIM > Kamera.
  • Teraz vytvorte priečinok „lab_options_visible“, tak ako môžete vidieť na obrázku nižšie. Potom otvorte Nastavenia kamery smartfónu, kde uvidíte nové rozšírené možnosti.

Plávajúce okno

Posledná funkcia, na ktorú by sme chceli poukázať, sú plávajúce okna. Ide o funkciu, ktorá umožňuje vytvoriť z otvorenej aplikácie plávajúce okno nad inými aplikáciami. Aktivovanie tohto režime ju veľmi jednoduché. Potom, ako budete mať otvorenú aplikáciu, tak stiahnite panel s upozorneniami a v ponuke s rýchlymi odkazmi, vyhľadajte možnosť Plávajúce okno (pozn. redakcie: ak ju tam nemáte, tak cez možnosť upraviť si ju pridajte). Následne, ako kliknete na túto položku, tak práve otvorená aplikácia sa vám otvorí v plávajúcom okne nad ostatnými aplikáciami.

Pevne veríme, že článok vás zaujal a bol pre vás prínosným. Budeme radi, ak ho podporíte zdieľaním prostredníctvom sociálnych sietí. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre