Huawei Mate X2 je predstavený. Čo ponúka 2. generácia skladateľných smartfónov od spoločnosti Huawei?

Čínsky technologický gigant pred malými chvíľami predstavil 2. generáciu skladateľných smartfónov.

Huawei Mate X2
Zdroj: Huawei

Skladateľné smartfóny síce pomaly, ale isto naberajú na popularite. Reagujú na to aj výrobcovia smartfónov. Nie tak dávno sme napríklad upozorňovali na predstavenie zariadenia Samsung Galaxy Z Fold 2, ktorý sme mimochodom, ako jedna z prvých redakcií na Slovensku mohli otestovať, a dnes konkurenčný Huawei predstavuje veľmi podobný model smartfónu, Mate X2.

Huawei Mate X2 je predstavený

V porovnaní s predošlou generáciou skladateľných smartfónov, zariadenie vyzerá radikálne inak. Zatiaľ čo v minulosti bol displej orientovaný smerom von, tak tentokrát sa zariadenia zatvára displejmi smerom k sebe. Neznamená to však, že so zloženým zariadením nemôže používateľ pracovať. Rovnako ako v prípade zariadenia Galaxy Fold, aj Mate X disponuje vonkajším displejom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Hneď v začiatku treba povedať, že zariadenie bolo predstavené bez podpory Mobilných služieb Google. Čo je limitom hlavne pre regióny mimo domáci trh. Zariadenie podľa oficiálnych stránok spoločnosti, je poháňané Androidom 10 v kombinácii s EMUI 11.0. Počas konferencie však spoločnosť odhalila, že Mate X2 bude jedným z prvých smartfónov, ktoré bude aktualizované na operačný systém HarmonyOS. Stať by sa tak mohlo už niekedy v apríli.

Prejdime však k ďalším špecifikáciám zariadenia. Displej v rozloženom stave ponúka 8“ s rozlíšením 2480 x 2200 bodov. Externý displej je veľkým 6.45“ a disponuje rozlíšením 2700 x 1160 bodov. V oboch prípadoch ide samozrejme o AMOLED panel s vysokou zobrazovacou frekvenciou. Konkrétne hovoríme o frekvencii na úrovni do 90Hz.  V  prípade vzorkovacej frekvencie ide o 180Hz (vnútorný) a 240Hz.

Huawei Mate X2_predstavenie smartfonu_displej
Zdroj: Huawei

Čo sa týka srdca smartfónu, tak to je tvorené procesorom Kirin 9000, aktuálne najvýkonnejším procesorom z kuchyne spoločnosti. Len pre zaujímavosť, rovnaký procesor nájdeme aj v smartfóne Mate 40 Pro. Procesoru dopomáha ešte 8GB operačnej pamäte RAM v kombinácii s 256GB/512GB úložným priestorom, či grafický čim Mali-G78.

Huawei Mate X2_kamerovy modul
Zdroj: Huawei

Ako u Huaweiu býva zvykom, tak okrem iného láka hlavne kameru. Tá v tomto prípade disponuje 4-snímačmi. Ide konkrétne o 50-megapixelový širokouhlý, 16-megapixelový ultraširoký, 12-megapixelový teleobjektív s 3x optickým zväčšením a 8-megapixelový fotoaparát „SuperZoom“ s 10x optickým zväčšením. Okrem iného kamera je schopnou natáčať videá pri 8K rozlíšení.

Čo sa týka batérie, tak tá disponuje kapacitou 4 400 mAh a podporuje rýchle nabíjanie pri výkone 55W. Samozrejmosťou je aj prítomnosť 5G technológie, NFC, USB Type – C 3.1 výstupu a ďalších štandardných technológií v tejto cenovej hladine. Keď už hovoríme o cene, tak tá bude začínať na úrovni ~2785 $. Vybavenejší model bude približne o ďalších 180 $ drahším. Zariadenie okrem iného zažije svoj debut na predajných pultoch už 25. februára.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre