SpravodajstvoVeda a výskum

Minuloročná správa o UFO veľa neprezradila: Nahliadnite do utajenej časti spisu, ktorý unikol na internet

Predstavitelia americkej vlády dostali minulý rok do rúk ešte jeden spis, ktorý priniesol trochu viac informácií.

Minulý rok vyšla dlho očakávaná správa, ktorá vyšetrovala záhadné úkazy na oblohe, známe ako UFO (pozn. redakcie: Po novom UAP – Unidentified Areal Phenomena). „Lietajúce taniere“ boli terčom konšpirácií už niekoľko desaťročí a oficiálne vyšetrovanie americkej vlády malo vyriešiť všetky nejasnosti, ktoré sa okolo podobných prípadov niesli už dlhú dobu.

Pre niektorých sú totiž objekty UAP dôkazom o existencii mimozemskej civilizácie, ktorá našu planétu navštívila. Vyšetrovatelia sa však na zvláštne nahrávky, či očité svedectvá, pozerajú trochu inak. Objekty UFO môžu byť aj pokročilou prísne tajnou, technológiou inej krajiny. Hoci sa doteraz lietajúce taniere spájali s konšpiračnými teóriami, Spojené štáty v správe priznali, že ide o skutočný problém.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Okrem toho ale správa z vyšetrovania sklamala, píše portál IFL Science. Hoci Spojené štáty priznali hlásenia o 144 objektoch UAP pozorované personálom amerického námorníctva, nič viac k záhade nedodali. Objekty UAP ostávajú aj naďalej záhadou, no aspoň podľa odtajnenej správy sa „nenašlo žiadne prepojenie s mimozemskými civilizáciami“.

Zaujímavosťou v prípade sú časti správy, ktoré sa do oficiálneho vydania nedostali. Členovia kongresu mali prístup k dodatočným informáciám, ktoré sa teraz dostali na povrch vďaka portálu The Black Vault. Hoci ani tieto časti správy nám neprezrádzajú, čo sú záhadné objekty na oblohe zač, dávajú nám jedinečný náhľad na to, aké incidenty sa vyšetrujú.

„Počas niekoľkých incidentov objekty UAP vykazovali nezvyčajné letové charakteristiky. Medzi nimi sa našlo niekoľko v ktorých [zredigované] zahŕňajúc aj [zredigované],“ píše sa v časti správy.

Hoci nie je známe, čo sa nachádza v odstránených častiach textu, správa ďalej uvádza, že to, čo svedkovia pozorovali môže byť výsledkom senzorovej chyby, rušenia, alebo vnímania pozorovateľa. Napriek tomu si tieto „nezvyčajné letové charakteristiky“ vyžadujú dôkladnú analýzu.

Niekoľko rôznych druhov kontaktu

Ďalšia časť správy popisuje niekoľko typov objektov UAP. Každý typ bol špecifický svojim vzhľadom a jeho vysvetlenie bolo odlišné. Ak vyšetrovanie zvláštneho úkazu na oblohe dospeje k úspešnému záveru, spis sa priradí ku niektorej z nasledujúcich zložiek: Prirodzené atmosférické fenomény, vývojové americké programy, pokročilé technológie nepriateľa, alebo záhadná zložka „iné“.

V posledných rokoch drasticky vzrástol počet hlásení o objektoch UAP, hlavne kvôli zavedeniu nového systému. V správe sa však píše, že väčšina armádneho personálu sa stále „bojí“ rozprávať o pozorovaní objektu UAP. Ohrozená je totiž ich reputácia a preto sa väčšina bojí zdieľať informácie, čo podľa správy „bráni vedeckému výskumu tohto fenoménu“.

Hoci sa v správe popisuje niekoľko stretov s „lietajúcimi taniermi“ väčšina detailných opisov je zo spisu odstránená.

„Niektoré objekty UAP sa vznášali na mieste aj napriek vetru, alebo sa pohybovali proti nemu. Tieto objekty dokázali náhle manévrovať, alebo sa pohybovať vysokými rýchlosťami bez zjavného systému pohonu,“ píše sa v správe.

Jeden pilot dokonca opisoval stret, kedy nebol zvláštny objekt ovplyvnený silným vetrom, zatiaľ čo pilot bojoval, aby udržal lietadlo stabilné.

V závere správy sa píše, že americká vláda aj naďalej pokračuje vo vyšetrovaní objektov UAP, hlavne ak ide o ohrozenie národnej bezpečnosti. Ak vás zaujíma celá správa, tú si môžete stiahnuť ako PDF na tomto odkaze.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close