Microsoft začal s distribúciou aktualizácie, ktorá odstraňuje z Windowsu Adobe Flash Player

Microsoft začína aktualizáciou KB4577586 s odstraňovaním Adobe Flash Player zo systému Windows

r.i.p. adobe flash player
Zdroj: Vosveteit.sk

Adobe Flash pomaly, ale isto „umiera“. Dôvodom je ukončenie oficiálne podpory, ktorej koniec je naplánovaný na december 2020. Adobe Flash Player je software určený na prehliadanie animácií, filmov a ďalšie obdobného obsahu na internete, ktorý je nahrádzaný novým HTML5 štandardom. Hlavným dôvodom odhliadnuc od toho, že tento štandard nepodporujú všetky internetové prehliadače, sú bezpečnostné diery, ktoré vystavujú používateľov v možné riziká.

Microsoft odstraňuje z Windowsu Adobe

Portál bleepingcomputer.com upozorňuje na to, že Microsoft aktualizáciou KB4577586, ktorá bola uvoľnená pre prvých používateľov prostredníctvom takzvané katalógu aktualizácií spoločnosti Microsoft, odstraňuje zo systému Windows Adobe Flash Player a zároveň obmedzuje jeho opätovné nainštalovanie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Táto aktualizácia odstráni prehrávač Adobe Flash Player zo zariadenia s Windowsom. Po nainštalovaní tejto položky bude možno potrebné reštartovať počítač.“ píše sa v katalógu aktualizácií Windows 10.

Portál ďalej dodáva, že jedinou možnosťou, ako dostať Adobe Flash späť, je prostredníctvom obnovenia zariadenia do pôvodného stavu.

Zároveň treba dodať, že hoci Adobe Flash Player je touto cestou odstránený z vášho systému, tak aj naďalej je porítomným v rámci prehliadača Microsoft Edge. Predpokladáme však, že to by sa malo v priebehu nasledujúcich týždňov zmeniť. O tomto kroku, ktorý odstráni Adobe aj z prehliadačov spoločnosti Microsoft, spoločnosť totiž informovala ešte v septembri 2019.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre