Microsoft vraj dopredáva posledné Lumie, čo bude ďalej?

Zdroj: vlastný

Internetový magazín Winbeta.org prišiel s informáciami odvolávajúcimi sa na interné zdroje Microsoftu, že redmotnský gigant  plánuje ukončiť predaj Lumia zariadení v decembri tohto roka.

Pravdivosti týchto informácií nasvedčuje aj masívny výpredaj zariadení Lumia. Napríklad vlajkové lode Microsoftu – Lumia 950 a 950 XL s cenovkou od začiatku roka poriadne padli. Pôvodne si za ne Microsoft pýtal okolo 500 – 700 € a dnes sú dostupné aj v oficiálnych obchodoch Microsoftu už zhruba od 300 € (spolu aj s dockom pre Continuum).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

microsoft-lumia-950_1

Znižovanie cien sa pritom netýka len vlajkových lodí, ale aj segmentu strednej triedy. Napríkad taká Lumia 650 je dostupná v zahraničných pobočkách Microsoftu už zhruba od 120 €.

lumia-650

Zároveň internetový portál Wibeta.org podotkol, že čoraz menej a menej priestoru sa dostáva samotným zariadeniam v kamenných obchodoch.

Na druhej strane tieto „symptómy“ môžu naznačovať len koniec rady telefónov Lumia a príchod nového hráča a to už niekoľkokrát spomínaného zariadenia Surface, ktoré by mohlo prísť vo viacerých variantoch. Avšak čo bude nasledovať ďalej ostáva momentálne len v rukách Microsoftu a všetko ostatné sú už len špekulácie, nechajme sa teda prekvapiť čo nám budúcnosť prinesie.

Mimochodom, ak vás zaujala cena Windows 10 Mobile zariadení v zahraničných pobočkách, tak vám dávame do pozornosti jeden zo starších článkov kde sme vám písali ako objednať z nich tovar.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre