Spravodajstvo​​Xbox

Microsoft prezrádza, že spolu s predstavením Xbox Series X nebudú predstavené žiadne exkluzívne hry

Hoci býva zvykom, že pri predstavení novej generácie Xbox boli vždy predstavené aj nové exkluzívne hry, tak pri Xbox Series X sa tak nestane.

Do vydania novej hernej konzoly od spoločnosti Microsoft nás delí už len niekoľko mesiacov. Pomaly sa začínajú objavovať nové informácie o tom, čo nás bude čakať pri jej vydaní.

K tomu sa vyjadril riaditeľ Microsoft Game Studios, Matt Booty. Podľa jeho slov nemáme očakávať pri vydaní Xbox Series X žiadnu exkluzívnu hru, ktorá by bola výlučne dostupná pre túto konzolu. Táto správa môže byť pre niektorých čitateľov veľkým prekvapením. Zo strany Microsoftu to však môžeme hodnotiť ako veľmi pozitívny krok. Je to najmä z toho dôvodu, že tieto hry budú taktiež dostupné pre používateľov, ktorí budú chcieť zostať ešte istú dobu s konzolou Xbox One.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Xbox nie je len konzola, ale aj ekosystém

Spoločnosť Microsoft už niekoľko mesiacov poukazovala na to, že značku Xbox nechápe už iba výlučne ako konzolu. Je to práv naopak, keďže Xbox sa pre Microsoft stal označením pre ekosystém, v ktorom sú zahrnuté herne konzoly Xbox One, Xbox Series X, operačný systém Windows 10 a taktiež aj novinka X-Cloud.

V súčasnosti je potvrdené, že pri vydaní Xbox Series X bude dostupné pokračovanie Halo s podnázvom Infinite. To bude dostupné taktiež pre Windows 10 a Xbox One. Pozitívnou správou je taktiež to, že všetky hry z dielne Microsoft Game Studios budú od dňa vydania okamžite dostupné v ich predplatnej službe Gamepass. Microsoft aj v priebehu novej generácie bude pokračovať so svojim programom Play Anywhere. To znamená, že ak si zakúpite digitálnu kópiu hry s takýmto označením, získate ju nielen na Xbox, ale taktiež aj pre Windows 10.

Ďalšie informácie ohľadom nového Xboxu môžeme postupne očakávať v nasledujúcich týždňoch. Hlavná nádielka nás bude očakávať počas E3 2020 konferencie. Tá sa už bude tradične konať v Los Angeles medzi 9. a 11. júnom.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close