Microsoft potvrdil, že s OEM partnermi pracuje na nových Windows zariadeniach

Zdroj: vlastný

Chris Capossela, CMO Microsoftu potvrdil, že spoločnosť pracuje s OEM partnermi s ktorými majú v pláne priniesť viacero zariadení počas budúceho roka. Reč padla aj o spoločnosti HP, ktorá je údajne veľkým fanúšikom 3 in 1 zariadení tak isto ako Microsoft, čím nepriamo potvrdil viacero špekulácií o tom, že HP pravdepodobne prinesie nový smartfón v priebehu budúceho roka.

Zároveň zaujímavosťou v rámci rozhovoru bolo aj to, že Chris hovoril aj o vytvorení úplne novej kategórie zariadení, ktoré by mali dopomôcť k rozširovaniu samotného Windows ekosystému v mene spoločnosti Microsoft.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Pre nás je dôležité vytvoriť hardware, ktorý bude ako Studio, Book či Pro. Našim cieľom číslo jedna je teda vytvorenie novú kategóriu zariadení, ktorá tu predtým ešte nebola a má potenciál rozšíriť ekosystém Windows.“

V spojitosti s nedávnymi vyhláseniami CEO spoločnosti Microsoftu – Satya Nadella o vytvorení ultimátneho mobilného zariadenia a predstavenia podpory Windows 10 pre ARM procesory a oznámenia príchodu niečoho „veľkého“ v priebehu nasledujúceho roka mnohí z nás očakávajú príchod dlho ospevovaného zariadenia Surface Phone, ale či sa tak stane ostáva nateraz veľkou neznámou.

Celý rozhovor si môžete vypočuť na videu nižšie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre