Microsoft konečne prezradil viac o projekte Silica – novom revolučnom spôsobe ukladania dát

Zdroj: Microsoft

Spoločnosť Microsoft počas včerajška prezradila ďalšie informácie o pripravovanom projekte, zatiaľ známom pod prezývkou Silica. Udialo sa tak na Storage Developer konferencii, kde Microsoft prezradil viac o novom, prevratnom spôsobe ukladania dát. Celý projekt sa realizuje v spolupráci s výskumným centrom Southhamptonskej univerzity.

O čo vlastne ide?

Na konferencii bola v teoretickej rovine predstavená technológia ukladania dát, využívajúca špeciálne kremenné kocky, do ktorých sú dáta ukladané laserom. Táto technológia by mala byť primárne určená pre veľké cloudové servery, ktoré využívajú najmä veľké spoločnosti. Celý proces ukladania dát by bol niekoľko násobne rýchlejší, vďaka čomu by neboli veľké podniky limitované rýchlosťou, alebo výkonom samotných serverov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Projekt Silica vyvíja prvú technológiu ukladania dát, ktorá je od začiatku navrhnutá výlučne pre cloudové servery. Využívame nedávne objavy a pokroky v ultrarýchlej laserovej optike, vďaka ktorým dokážeme femtosekundovými lasermi ukladať dáta do kremenných kociek. Táto technológia nám umožňuje vytvorenie úplne nového úložného systému. To otvára neuveriteľne vzrušujúcu príležitosť úplne zmeniť celý aktuálny systém ukladania dát a následne spoločnými silami navrhnúť novú hardvérovú a softvérovú infraštruktúru pre cloudové servery, „ píše sa na stránkach Microsoftu.

Všetky potrebné informácie o novej technológií nájdete na stránkach spoločnosti Microsoft, poprípade si môžete prezrieť aj celú štúdiu, ktorá obsahuje aj dôležité grafy a nákresy celého systému. Celú konferenciu, kde Microsoft novú technológiu predstavil, nájdete vo videu nižšie.

Zdroj: mspoweruser.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre