Microsoft integruje eye-tracking technológiu priamo do Windows 10

Zdroj: pcworld.com

Inžinieri z Microsoftu začali s vývojom eye-tracking systému už v roku 2014 na hackathone One Week. Eye-tracking celé toto programátorské podujatie v roku 2014 vyhrala a spoločnosť začala túto technológiu ďalej rozvíjať. V roku 2014 bol celý tím programátorov inšpirovaný hlavne bývalým hráčom amerického futbalu Stevom Gleasonom, ktorý musel šport odpísať na vedľajšiu koľaj kvôli nepríjemnej chorobe, známej pod názvom ALS (amyotrofická laterálna skleróza). Steve po rokoch zostal takmer úplne paralyzovaný a tím za jeho pomoci skúšal nové metódy ovládania systému pomocou očí.

Po rokoch sa konečne dočkáme zabudovanej eye-tracking technológie, priamo v operačnom systéme Windows 10. Túto funkciu bude môcť používať ktokoľvek, no samozrejmosťou je aj potrebný hardware, ktorý musí mať každý používateľ. Nová funkcia vystupuje pod názvom Eye Control a zatiaľ bude dostupná iba pre používateľov, ktorí vlastnia Eye Tracker 4C od spoločnosti Tobii, alebo majú monitor s týmto zabudovaným snímačom. Najnovšia Eye Control funkcia je už teraz dostupná pre Insiderov a v aktualizácií Fall Creators Update bude predstavená všetkým používateľom ako Beta verzia. Spoločnosť Tobii už vydala aktualizáciu pre eye-tracking software ich zariadení. Po aktualizácií dokážu používatelia spustiť Eye Control na počítačoch s operačným systémom Windows 10 a pre každý používateľ obdrží menší návod, ako túto funkciu používať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Momentálne funkcia Eye Control vo Windows 10 podporuje iba Eye Tracker 4C od spoločnosti Tobii, no onedlho sa dočkáme aj podpory ďalších zariadení ako Tobii Dynavox PCEye Mini, PCEye Plus, EyeMobile Plus a I-series.

Zdroj: mspoweruser.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre