Microsoft daroval nový Xbox One 9-ročnému chlapcovi, ktorý predal jeho starý Xbox aby pomohol bezdomovcom

Zdroj: Fox8

Vianoce. Sviatky šťastia a pokoja, kedy by si mali všetci ľudia pomáhať a radovať sa so spoločne strávených chvíľ. Nie každý to má v živote ľahké a to si uvedomujeme už od útleho veku. Podobnú situáciu zažil aj chlapec menom Mikah Frye, ktorý sa rozhodol urobiť naozaj dobrosrdečný čin. 9-ročný Mikah jedného dňa zobral svoju hernú konzolu Xbox One a predal ju. Za získané peniaze následne kúpil 60 diek, ktoré daroval miestnym bezdomovcom. Jeho príbeh sa dostal medzi ľudí hlavne vďaka miestnej televízii Fox8 Cleveland. To si všimli aj samotní zamestnanci Microsoftu, ktorí sa rozhodli malého Mikaha za jeho dobrosrdečné úmysly obdarovať.

Chlapec si s rodičmi prešiel podobnými problémami

V liste, ktorý bol zaslaný miestnym bezdomovcom spolu s dekami, Mikah prezradil jeho dojímavý príbeh. Keď mal 6 rokov, stretol sa s úplne podobnými problémami, aké majú miestni obyvatelia bez domova. Zo dňa na deň sa musel so svojimi rodičmi odsťahovať a ostali bez domova. Uchýlili sa v núdzovom prístrešku, ktorý bol zabezpečený miestnou komunitou a spolu so svojou rodinou v nej prežil niekoľko týždňov. Predaním svojho Xboxu a následným darovaním diek sa chcel odvďačiť miestnemu centru a pomôcť ľudom s podobným osudom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zamestnanci miestnej predajne Microsoftu si preňho pripravili prekvapenie

Malý Mikah o ničom absolútne nevedel. Zamestnanci z miestneho Microsoft obchodu si preňho pripravili malé prekvapenie, o ktorom najprv vedela iba jeho babička. Tá to až do posledného momentu tajila a Mikaha čakalo veľké prekvapenie. V miestnom obchode preňho zamestnanci prichystali 2 veľké tašky plné prekvapení, medzi ktorými sa nachádzala aj nová herná konzola Xbox One Microsoft Edition. Celý príbeh bol samozrejme zdokumentovaný a nájdete ho vo videu nižšie.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Fox8)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre