Spravodajstvo

MediaTek naberá na sile. Štatistiky ukazujú, že spoločnosť je kvartál čo kvartál silnejšou

Štatistiky spoločnosti CounterPoint Research za 2. kvartál 2021 odhaľujú, že MediaTek opäť ovládol trh s mobilným procesormi.

Analytici zo spoločnosti CounterPoint Research prišli s analýzou trhu, kde sa pozreli na distribúciu smartfónov v spojitosti so značkou procesorov, ktorými sú poháňané. Samotný report odkrýva, že niekdajší outsider, spoločnosť MediaTek, plynúcim časom naberá čoraz viac na sile.

Portál Gizmochina.com, ktorý na publikovanú správu upozorňuje, píše, že taiwanský výrobca procesorov MediaTek, aj naďalej rastie na trhu s mobilnými procesormi. Dáta publikované spoločnosťou CounterPoint Research odhaľujú, že spoločnosť na trhu s 5G procesormi, dominovala najmä s modelom procesoru Dimensity 700. Na druhej strane v segmente 4G procesorov, darilo s modelom procesorov Helio G35 a G80. Prejdime však k súhrnným číslam, ktoré prezrádzajú o vývoji na trhu viac informácií.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

MediaTek ovládol trh. Opäť je najväčším dodávateľom mobilných procesorov

Správa ako taká odhaľuje, že procesory spoločnosti MediaTek sa stávajú čoraz viac mainstreamovými a to najmä v segmente lacnejších a stredne drahých zariadení. Spoločnosť podľa publikovaných dát v 2. kvartáli 2021 dosiahla trhový podiel na úrovni 38%, čo je o 13% viac, ako tomu bolo v rovnakom sledovanom období minulého roka. Druhou najúspešnejšou spoločnosťou je Qualcomm s trhovým podielom 32%. V porovnaní s rovnakým sledovaným obdobím minulého roka, spoločnosť podrástla o 4%. Prvú trojicu uzatvára Apple s 15%, potom nasleduje Samsung s 7% a prvú päticu uzatvára spoločnosť Unisoc s 5%.

trhove podiely vyrobcov smartfonov_vyvoj na trhu
Zdroj: counterpointresearch.com

Analytici ďalej v rámci publikovanej správy dodávajú, že spoločnosti Unisoc sa v poslednom období darí výrazne viac v porovnaní s minulosťou. Podľa slov analytikov, spoločnosť je aktuálne na „vlne rastu“ a to vďaka spolupráci so spoločnosťami Honor a Realme pričom jej predpokladajú, že v nasledujúcom období, bude ešte rásť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close