SpravodajstvoTechnológie

MediaTek ide vyplácať svojim zamestnancom tisícové odmeny! Môže za to rekordný nárast tržieb

Iní zamestnávatelia sa teda rozhodne majú čo učiť! Taiwanský MediaTek oslavuje rekordný rok aj so svojimi zamestnancami.

Taiwanský výrobca mikročipov MediaTek zaznamenal v roku 2020 nečakane prudký nárast tržieb a to hneď z viacerých dôvodov. Primárnym dôvodom bola jednoznačne popularizácia 5G smartfónov, najmä tých dostupnejších, ktorých sa v roku 2020 objavilo na trhu pomerne dosť. Veľké tržby však spoločnosť pripisuje aj ku zvýšeným dodávkam mikročipov najmä pre dostupnejšie zariadenia, ktoré sa najmä na rozvíjajúcich sa trhoch stali ešte populárnejšími. Rekordný rok si však spoločnosť neplánuje nechať „iba pre seba“. Ako informoval portál TaipeiTimes.com, spoločnosť sa plánuje podeliť so svojimi zamestnancami.

Spoločnosť dosiahla historický míľnik

Spoločnosť MediaTek plánuje poskytnúť motivačné bonusy svojim zamestnancom v celkovej výške až 49,4 milióna eur. Taiwanský výrobca mikročipov sa tak chce svojim zamestnancom poďakovať za rekordný rok, v ktorom sa spoločnosti podarilo dosiahnuť tržby vo výške až 8,27 miliárd eur (10 miliárd amerických dolárov). Spoločnosť vo svojom vyhlásení uvádza, že ide o historicky najvyšší motivačný bonus za jej 23 ročnú históriu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Prekročenie hranice 10 miliárd amerických dolárov je len začiatok. Na tomto základe budeme rásť aj naďalej, “ uviedla spoločnosť MediaTek vo svojom vyhlásení.

Zamestnanci si prilepšia o tisíce eur

Špeciálny motivačný bonus bude vyplatený až 17 000 zamestnancom spoločnosti MediaTek ako aj zamestnancom piatich dodávateľských / dcérskych spoločností. Všetkým zamestnancom bude doručená špeciálna „červená obálka“, v ktorej nájdu 100 000 nových taiwanských dolárov. V prepočte je to takmer 3 000 eur, čo je naozaj značná jednorázová finančná odmena.

Čo hovoríte na takéto špeciálne finančné odmeny zo strany takých veľkých gigantov, ako je taiwanská spoločnosť MediaTek? I keď je táto spoločnosť pre niekoho neznáma, koncom minulého roka sa práve MediaTeku podarilo predbehnúť v dodávkach procesorov pre smartfóny konkurenčný Qualcomm, ktorý je na trhu so smartfónmi varený-pečený už niekoľko rokov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close