Malajská polícia zakročila proti ilegálnej kryptofarme. Vybavenie prešla cestným valcom

Hodnota vybavenia na ťaženie Bitcoinov presahuje sumu 1 milión eur. Dodávateľ elektriny však aj tak počíta väčšie straty.

ilegalna kryptofarma na bitcoiny
Zdroj: Youtube - dayakdaily

Kuriózny prípad, ktorý zrejme nikde inde vo svete nemá obdoby. Polícia v Malajzii sa pýši historicky najkurióznejšiemu zákroku proti ilegálnym ťažiarom kryptomien. Miestna polícia totižto po odhalení ilegálnej farmy na ťaženie Bitcoinov využila cestný valec a hardvér v hodnote 1,06 milióna eur doslova rozdrvila, informuje zahraničný portál Futurism.com.

Netradičný zákrok polície

Celá policajná akcia v spolupráci s miestnym dodávateľom elektrickej energie Sarawak Energy sa datuje už od februára tohto roka. Polícia odvtedy vykonala hneď niekoľko razií voči ilegálnym kryptofarmám, ktoré sa priživovali na verejnej elektrickej sieti. Dodávateľ elektrickej energie prezradil, že celkové škody spôsobené ilegálnym odberom elektrickej energie boli na úrovni takmer 1,7 milióna eur.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Polícia sa však aj napriek tak vysokej strate rozhodla zničiť hardvér na ťaženie kryptomien, ktorého hodnota presahuje 1,06 milióna eur, pomocou cestného valca. Pochopiteľne, prípadné zhodnotenie zadržaného hardvéru by zrejme nešlo príliš v súlade s rétorikou dodávateľa energie, ktorý by sa možno v budúcnosti musel popasovať s ďalším obdobným problémom. Treba taktiež spomenúť, že kryptofarmy spôsobujú aj nadmerné zaťaženie elektrickej siete. Výpadky elektrickej energie v oblasti ilegálnych kryptofariem boli aj v tomto prípade pomerne častým javom.

Kryptomeny sú čoraz väčšími „žrútmi“ energie

Nadmerná spotreba elektrickej energie na farmách ťažiacich kryptomeny je čoraz väčším problémom v celosvetovom merítku. Kryptofarmy, výlučne zamerané na ťaženie Bitcoinov, po celom svete dokopy spotrebúvajú energiu, ktorú vyprodukuje zhruba 7 veľkých jadrových elektrární. Pochopiteľne, ide o nadmerné zaťaženie životného prostredia, čo sa stále čoraz menej pozdáva aj samotným fanúšikom kryptomien. Vášne rozdúchava aj majiteľ automobilky Tesla, Elon Musk, ktorý sa s Bitcoinom „rozlúčil“ aj z dôvodu, že prispieva ku globálnemu otepľovaniu.

Kryptomeny zažívajú ťažké obdobie

Vlna odporu voči Bitcoinu a celkovo kryptomenám stále rastie aj vo svete, čo sa spoločne s reštrikciami vo viacerých kútoch sveta odráža aj na cene kryptomien. Ich hodnota po poslednom roku, kedy raketovo rástli takmer všetky kryptomeny, opäť klesá a deje sa tak týždeň čo týždeň.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre