LG Display plánuje už čoskoro začať s produkciou skladateľných displejov. Budúci rok môže byť prelomovým

Huawei skladaci samartfon ilustracny obrazok
Zdroj: Youtube (Tech Boilers), Ilustračný obrázok

O skladateľných smartfónov vrátane ohybných displejov sa hovorí v poslednej dobe vo výrazne zvýšenej miere. Len nedávno sa začalo hovoriť o tom, že spoločnosť Samsung predstaví s veľkou pravdepodobnosťou na CES 2019  skladateľný smartfón Galaxy X. Niekoľko dní na to sa objavili informácie o tom, že spoločnosť Huawei tak isto chce predstaviť skladateľný smartfón s ohybným displejom, ale o niečo skôr.

LG Display začne s produkciou ohybných displejov už čoskoro

Najnovšie sa do tohto súboja v prinesení ohybných displejov v smartfóne pridávajú aj ďalšie spoločnosti. Kórejský magazín ET News prišiel s tým, že spoločnosť LG Display sa chce pustiť do výroby ohybných displejov v priebehu budúceho roku, ktoré by mali putovať do zariadení jej OEM partnerov. Otázkou je, ktorý ich partner je zadávateľom zákazky. LG Display totiž spolupracuje s viacerými gigantmi ako sú napríklad Microsoft, Google, Xiaomi a ďalší.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zdroj, na ktorý sa magazín odvoláva ďalej dodáva, že spoločnosť Samsung, ktorá vyvíja ohybný displej vo vlastnej réžii bude dostupný exkluzívne len pre ich smartfóny čo znamená, že ak konkurencia nechce zaspať na „vavrínoch“ tak musí konať. Riešením je dodávka od externého partnera. Tými najväčšími hráčmi, ktorí sú schopní priniesť túto technológiu na trh v relatívne krátkom časovom horizonte sú spoločnosti LG Display a BOE.

Máte svojho favorita, ktorému sa podarí priniesť na trh skladateľný smartfón s ohybným displejom ako prvému?

Zdroj: Neowin.net, úvodný obrázok: Youtube (Tech Boilers)

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre