APLIKÁCIE A HRY

Legendárny Counter Strike: Global Offensive je po rokoch free-to-play. Do hry sa taktiež dostáva battle royale mód


Spoločnosť Valve celkom neočakávane vydala novú aktualizáciu legendárneho CS:GOCounter Strike: Global Offensive. Z hry sa stal nový free-to-play titul s rôznymi obmedzeniami, ktorý po novom ponúka aj battle royale režim.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Danger Zone

Nový battle royale mód v CS:GO prichádza s celkom zaujímavým konceptom, ktorý nie je vo svete battle royale hier taký bežný. Celý nový mód sa odohráva na úplne novej mape, na ktorá skrýva mnoho nebezpečných nástrah. Do hry sa dokáže zapojiť až 18 hráčov, pričom hra ponúka režim hrania až v trojici. Podľa údajov od Valve, zaberie jedna hra v priemere zhruba 10 minút.

Prvé dojmy

Nový herný režim som krátko po aktualizácii otestoval a musím povedať, že koncept od Valve nie je zlý. Mapa je podľa môjho názoru celkom malá, od čoho závisí aj nízky počet hráčov. Na mape sa ale nachádza množstvo nástrah vo forme auto-turriet, kamier a lietajúcich dronov. Najväčšou nástrahou sú ale rakety, ktoré sa vypúšťajú vo viacerých intervaloch. Raketám sa dá ale celkom jednoducho vyhnúť, keďže sú nie len viditeľné, ale na mape uvidíte ja miesto dopadu. Nový herný režim ale zatiaľ zlyháva vo viacerých oblastiach. Prvou je určite nedostatok zbraní, ktoré sa na mape nachádzajú. Nedostatok zbraní sa dá ale kompenzovať zozbieranými peniazmi, za ktoré si môže hráč následne kúpiť viaceré potrebné itemy (na výber je pár zbraní, armor, ako aj súprava granátov). Podstatne väčšou nevýhodou nového herného módu je ale množstvo bugov, ktoré sa v ňom nachádzajú. Hre som dal osobne dva pokusy na ohúrenie mojej “malej hernej dušičky”, no bohužiaľ, nestalo sa. Po 2 minútach sa mi v oboch prípadoch hra vypla, čo nespôsobilo vrásky na čele len mne, ale aj spoluhráčom. Keďže sa ale jedná o úplne nový herný režim, kvitujem občasné bugy a režimu dám v budúcnosti určite druhú šancu.

Bezplatná verzia má svoje obmedzenia

CS:GO bolo už zopár mesiacov free-to-play, no táto verzia mala výrazné obmedzenia. V hre ste totižto nemohli hrať žiadne multiplayerové režimy, čo určite odradilo viacero hráčov od stiahnutia bezplatnej verzie. CS:GO je ale po novej aktualizácii bezplatné úplne, čiže si môžete užiť aj jeho multiplayerové režimy. Bohužiaľ, aj táto verzia má svoje obmedzenia. V CS:GO sa totižto už dlhšiu dobu nachádza tzv. Prime, ktorý bolo možné získať stiahnutím Steam aplikácie na smartfón a zadaním telefónneho čísla, čím Valve vo väčšine prípadov obišlo hackerov. Vďaka novej aktualizácií sa ale z účtu Prime stala platená verzia, ktorá je ale automaticky pridelená na účty, ktoré si CS:GO v minulosti normálne zakúpili. Čo to ale znamená pre hráča bezplatnej verzie CS:GO? Ak si nový hráč účet Prime nezakúpi, môže sa tešiť na oveľa väčšie množstvo hackerov v multiplayerových režimoch.

Valve ide s dobou

Najnovšia aktualizácia pre CS:GO je iba potvrdením toho, že Valve má so svojou fanúšikovskou základňou vážne problémy. Hra pomaly časom upadá a hráči radšej volia battle royale hry ako Fortnite či PUBG. Vytvorenie battle royale režimu sa dalo skôr či neskôr očakávať, no je to najlepšia taktika zo strany Valve? Skalní hráči CS:GO by určite prijali, keby sa Valve radšej zameriavalo na hlavné problémy v hre a nie na získavanie nových fanúšikov.

Zdroj: vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close