Legendárna „žiletka“ RAZR od Motoroly s obojstranným sklápacím displejom? Pozrite sa na tento zaujímavý koncept

Zdroj: Youtube

Klasické skladacie mobilné telefóny sú už v dnešnej dobe históriou. Práve takýmto klasickým skladacím telefónom sa preslávila aj spoločnosť Motorola. „Žiletka“ alebo teda podľa klasického označenia RAZR, bola jedným z najúspešnejších smartfónov od tohto výrobcu, ktorý ale časom takisto presedlal na vlnu smartfónov s dotykovými obrazovkami, podobne ako jeho konkurencia. Momentálne nehrá na trhu obrovskú úlohu a do určovania trendov takmer vôbec nezasahuje a drží sa v úzadí. Za posledné roky nám Motorola neukázala nič nové, inovatívne ani nič, čo by potešilo oko bežného zákazníka. Práve tento fakt frustruje niektorých šikovných vizionárov, ktorí vytvárajú zaujímavé koncepty klasických mobilných telefónov, ktoré boli medzi ľuďmi pred niekoľkými rokmi najpopulárnejšie. Takúto víziu nám predstavili aj technici zo stránky techconfigurations.com, ktorí na stránke Youtube zverejnili svoj zaujímavý koncept smartfónu RAZR V4, ktorý Vás svojim dizajnom určite zaujme.

V dnešnom svete by sa určite nestratil

Takto by klasickú žiletku prijal zrejme každý. Nádherný smartfón s veľkým hlavným displejom, ktorý zložíte do takmer miniatúrnej podoby. Koncept sa taktiež môže pochváliť ďalším menším displejom na zadnej strane smartfónu, ktorá v prípade zatvorenia zobrazuje potrebné notifikácie a čas. Taktiež oceňujeme aj nápadité spracovanie spodnej lišty, ktorá slúži na zobrazenie rýchlej voľby aplikácií a zároveň aj ako skener odtlačkov prstov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Mysleli aj na technickú výbavu

Ako sa dalo očakávať, autori by podľa svojho gusta do takéhoto smartfónu vtesnali tie najlepšie možné hardvérové súčasti, ktoré by mohli byť dostupné behom budúceho roka. 6-palcový QHD AMOLED displej, procesor Snapdragon 855, 6GB pamäte RAM a 256GB interné úložisko by potešilo zrejme nejedného zákazníka. Samozrejme, musíme byť realisti. Podobné technické špecifikácie môžeme očakávať nanajvýš tak od budúco ročných vlajkových lodí, a nie od možného návratu legendy Motorola RAZR V4. Tak či tak, podľa nás sa jedná o naozaj zaujímavý a hlavne do detailov prepracovaný koncept, ktorý určite stojí za zhliadnutie, no v reálnom svete ho s najväčšou pravdepodobnosťou nikdy neuvidíme.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Youtube)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre