Kto ovláda trh so smartfónmi v Číne? Huawei to nie je, dominujú títo hráči a nie sú to Xiaomi, a ani Apple!

V Číne pomaly, ale isto rastie Honor, ale aj napriek tomu, nie je trhovým lídrom. Najväčším predajcami smartfónov sú vivo a Oppo.

Xiaomi smartfon
Zdroj: unsplash.com (N.Tho.Duc)

Čínsky trh so smartfónmi je v súčasnosti najväčším trhom na svete. Posledné roky trhovým lídrom bola spoločnosť Huawei, všetko sa však zmenilo po zavedení sankcií zo strany amerických úradov, ktoré obmedzili spoločnosti prístup ku komponentom potrebných na výrobu telefónov, najmä procesorov.

Všetkým už bolo koncom minulého roka jasné, že Huawei sa bude nechcene, ale pomaly vytrácať z trhu. Huawei  v dôsledku obmedzení stratil už v januári tohto roka pozíciu lídra. Dôvodom nie je však nezáujem o telefóny spoločnosti, ale nedostatok komponentov a tým pádom, čínsky gigant, nie je schopný pokryť dopyt. Spoločnosť bola dokonca nedávno vytlačená aj z prvej päťky najväčších predajcov smartfónov v Číne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Kto v Číne ovláda trh so smartfónmi? Takéto sú aktuálne čísla!

Najnovšie štatistiky spoločnosti Counterpoint odhaľujú, že na trhu so smartfónmi v Číne rastie Honor, bývala dcérska značka spoločnosti Huawei. Spoločnosti sa dokonca podarilo v júli tohto roka predbehnúť v predajoch aj americký Apple. Rovnako treba poznamenať, že tento výrobca smartfónov nebol v prvej päťke na konci druhého štvrťroka tohto roka. Ide tak o úctyhodný výkon, ktorý si zaslúži pozornosť. Ako môžete vidieť nižšie, tak trhovým lídrom bola v sledovanom období spoločnosť vivo s 24% trhovým podielom. Druhou najúspešnejšou spoločnosťou, bol výrobca smartfónov Oppo s 20% trhovým podielom pred Xiaomi, ktoré pokrylo 15% trhu.

Trh so smartfonmi Cina_jul 2021
Zdroj: Counterpoint

Portál Gizmochina.com, ktorý na publikovanú správu poukazuje ďalej píše, že hoci Huawei stráca trhový podiel, tak aj napriek, spoločnosti sa darí v segmente vlajkových smartfónov. V kategórii nad 800 dolárov, spoločnosť pokryla 30% dopytu v sledovanom období. V prípade smartfónov s cenovou hladinou od 600 do 799 dolárov, Huawei pokryl 14% trhu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre