SpravodajstvoXiaomi

Koniec aktualizácií pre ikonický model od Xiaomi? Zdá sa, že získal poslednú aktualizáciu!

Xiaomi prináša poslednú aktualizáciu do smartfónu s čistým systémom Android bez nadstavby. Išlo o posledný model bez nadstavby MIUI.

V portfóliu smartfónov od Xiaomi nájdeme veľa rôznych modelov. Od vlajkových lodí, cez lacnejšie zariadenia, smartfóny zamerané na lepšiu kameru, dlhšiu výdrž batérie, kompaktné modely aj väčšie zariadenia. Väčšinu z nich však spája jedna spoločná vlastnosť – nadstavba MIUI. Výnimka však potvrdzuje pravidlo a za celé roky pôsobenia spoločnosti nám čínske Xiaomi ponúklo aj pár modelov, ktoré prišli bez ikonickej nadstavby MIUI. Patrili do programu AndroidOne čím sa zaviazali k pravidelným aktualizáciám a softvérovej podpore na celkovo tri roky. Program však nemal veľmi dobré ohlasy, keďže používatelia preferovali smartfóny s nadstavbou MIUI. Aj napriek tomu si model Mi A3 ako posledný zástupca tohto programu vyslúžil veľmi dobré hodnotenie. Teraz je však jeho aktualizáciám zrejme už koniec.

Xiaomi ukončuje éru smartfónov so systémom AndroidOne

Posledný model zo série zariadení s čistým Androidom bez nadstavby získal nálepku Android Entreprise Recommended. Ide teda o zariadenia, ktoré sú navyše aj vhodné pre prácu, pričom tieto smartfóny majú na oficiálnej stránke programu uvedené, dokedy majú garantované aktualizácie. Model Mi A3 ako posledný zástupca série prišiel ešte v roku 2019 a získal si veľkú popularitu medzi používateľmi, ktorí preferovali čistý Android bez úpravy a zbytočného bloatware.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Od predstavenia smartfónu však už ubehli tri roky a na oficiálnej stránke Android Entreprise Recommended programu môžeme vidieť, že aktualizácie tohto modelu sú garantované do júla roku 2022. Podľa všetkého sa teda zdá, že púť tohto modelu je už u konca. Teraz totiž do smartfónov prichádza aktualizácia s označením V12.0.25.0 RFQMIXM postavená na systéme Android 11. Xiaomi tak posúva do smartfónov zrejme poslednú aktualizáciu, ktorú si model oficiálne vyslúžil. Spolu s touto poslednou bezpečnostnou záplatou by tak malo ísť tiež o poslednú aktualizáciu pre modely z programu AndroidOne.

Xiaomi Mi A3 je oficialne predstaveny
Zdroj: produktová fotografia

Mi A3 získal dve veľké aktualizácie systému, s nimi aj tri roky podpory

Dve veľké aktualizácie systému už dnes nie sú ničím nezvyčajným, najmä keď čínske Xiaomi ponúka aj predĺženú podporu pre svoje smartfóny. Novšie modely s lepšími špecifikáciami spĺňajú viac systémových požiadavok a pre smartfóny nie je problém, aby získali aj tri väčšie aktualizácie. Mi A3 z roku 2019 však nebol úplne najlepšie vybaveným smartfónom, s čipsetom Snapdragon 665 išlo skôr o zástupcu strednej triedy. Preto sa vôbec nečudujeme tomu, že získal takúto klasickú podporu.

Aj keď model s čistým Androidom od Xiaomi mal veľkú popularitu a aj dnes ešte nájdeme používateľov, ktorým tento model stačí, postupne začne jeho frekvencia na trhu klesať. S poslednou bezpečnostnou záplatou majú používatelia ešte na pár mesiacov vystarané. Ak však tento model ešte stále vlastníte, odporúčame vám pomaly sa obzrieť po novom smartfóne. Jeho kúpa však ešte toľko neponáhľa, momentálne má smartfón ochranu pred najnovšími hrozbami aktuálnu.

Využívali ste niektorý zo smartfónov s čistým Androidom? Alebo ste skôr fanúšikmi nadstavby MIUI? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close