Kaspersky nebude podporovať Insider verzie Windowsu 10

Nejde o úplnu novinku, keďže niektorí z vás už sa mohli viackrát diviť, prečo vám váš Kaspersky nefunguje na Insider verzii Windows 10. Teraz už vieme, prečo a máme to aj potvrdené oficiálne od vývojárov.

Oficiálna odpoveď od Kaspersky znie:

Kaspersky nikdy nepodporoval beta verzie a ani predbežné verzie žiadného operačného systému a je veľmi nepravdepodobné, že by sa to zmenilo, keďže neexistuje žiadna garancia stability na takýchto veerziách. Z toho vyplýva, že šanca, že naše produkty budú takéto verzie podporovať je extrémne malá. Budeme absolutne rešpektovať vaše rozhodnutie, ak sa rozhodnete využívať Insider verziu a odinštalujete si Kaspersky, ale v takom prípade, žiaľ, nemôžeme nič urobiť pre vašu ochranu“

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Takže nejde o to, že by vývojári nemali kapacity, alebo by boli nebodaj leniví, ich hlavnou motiváciou je jednoducho to, že stabilita a bezpečnosť sú vyššie na stabilných verziách operačných systémov, kám Insider nespadá. Microsoft ale už na fórach dávnejšie naznačiltento fakt, ale nikdy sme nemali jasnú odpoveď až doteraz.

Dôležité je spomenúť, že ak používate Insider, tak ste chránený len Windows Defenderom, čoho by ste si mali byť vedomý.

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre