Je to oficiálne! Doposiaľ najvýkonnejší smartfón od Xiaomi bude predstavený už 11. augusta

Nová vlajková loď od spoločnosti Xiaomi však nakoniec nepríde s označením, pod ktorým sme smartfón doposiaľ poznali

Xiaomi Mi 10 Pro
Zdroj: Youtube (808)

Posledné týždne boli pre fanúšikov značky Xiaomi trošku hektické a to najmä z dôvodu, že sa na internete začalo objavovať množstvo informácií o skorom predstavení nového vlajkového smartfónu. Spoločnosť Xiaomi však tento fakt dosť dlho tajila a nijako nenaznačovala, že už čoskoro sa môžme tešiť na doposiaľ najvýkonnejší a technologicky najvyspelejší smartfón od tejto značky. Najnovšie správy priamo z Číny, respektíve sociálnej siete Weibo však doterajšie informácie potvrdzujú!

Nový vlajkový smartfón uvidíme už 11. augusta

Čínska spoločnosť Xiaomi len pred niekoľkými hodinami na sociálnej sieti Weibo oficiálne potvrdila, že nový vlajkový smartfón oficiálne predstaví už 11. augusta, zrejme o 19:30 pekinského času. Očakávaný smartfón, ktorý sme doposiaľ poznali pod označením Xiaomi Mi 10 Pro Plus, poprípade Xiaomi Mi 10 Super Large Cup, však nakoniec príde s úplne iným označením, ktoré má ešte viac poukazovať na 10. výročie založenia spoločnosti Xiaomi. Novinka ponesie označenie Xiaomi Mi 10 Extreme Commemorative Edition a ako už napovedá samotný názov, pôjde o exkluzívnu „nezabudnuteľnú edíciu“, ktorá má splniť očakávania všetkých fanúšikov značky Xiaomi.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
xiaomi mi 10 extreme commemorative edition
Zdroj: Weibo – Lei Jun

Aké technické špecifikácie môžme očakávať?

I keď si na oficiálne špecifikácie a technické detaily budeme musieť počkať ešte zopár dní, už dnes poznáme niekoľko špecifikácií, ktoré by sme s najväčšou pravdepodobnosťou mali uvidieť aj v realite. Dizajnovou dominantou by mal byť 6,67-palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlíšením a 120 Hz obnovovacou frekvenciou. V útrobách smartfónu sa podľa všetkého bude nachádzať procesor Snapdragon 865, ktorému bude dopomáhať až 12 GB RAM. Očakávať môžme tiež 512 GB interné úložisko, či batériu s kapacitou 4 500 mAh.

K dispozícii by mal byť doposiaľ najrýchlejší nabíjací systém na svete, ktorý by mal pozostávať zo 120 W rýchleho káblového nabíjania, ako aj s úplne novej technológie Quick Charge 5 od Qualcommu s výkonom bezdrôtového nabíjania až 55 W. Čo sa týka fotografickej výbavy smartfónu, informácie sú značne nejasné a tak sa nim radšej venovať nebudeme. Nedávne fotografie údajného oficiálneho obalu pre tento smartfón však odhalili, že Mi 10 Extreme Commemorative Edition príde s doposiaľ najväčším panelom pre zadný fotoaparát.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre