iPhone 12 Pro bude predajným trhákom. Tvrdí zo známy analytik venujúci sa spoločnosti Apple

Analytik Ming Chi-Kuo, potom ako videl prvé čísla odzrkadľujúce objednávky smartfónov iPhone 12, revidoval svoje odhady

iPhone 12 Pro_1
Zdroj: Apple

Spoločnosť Apple niekoľko dní dozadu získala extra mediálnej podpory. Dôvodom bolo predstavenie nových smartfónov z produktovej rady iPhone 12. Celkovo boli predstavené 4 modely smartfónov. Vyzerá to tak, že Apple bude v kurze aj najbližšie týždne, či mesiace. Naznačujú to slová známeho analytika, Ming Chi-Kuoa, ktorý sa pre portál MacRumors vyjadril, že predobjednávky  zariadenia iPhone 12 Pro, predčili všetky jeho očakávania.

„iPhone 12 Pro bude v kurze“

Pôvodné odhady Ming Chi-Kuoa boli, že alokácia dodávok zariadenia iPhone 12 zo všetkých predajov novej produktovej rady smartfónov dosiahne úroveň okolo 40% až 45%. Avšak veľký záujem o model smartfónu iPhone 12 Pro ho prinútil k zmene predikcie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tieto pôvodné odhady musel revidovať potom, ako videl prvé čísla z predobjednávok smartfónov vrátane enormného záujmu o zariadenia na trhoch akými sú Čína, Európa a USA. Podľa neho objednávky zariadení iPhone 12iPhone 12 Pro dosiahnu v priebehu 4. kvartálu tohto roka úroveň po 30% až 35% zo všetkých objednávok.

„Predobjednávky na 12 iPhone a 12 Pro‌ predčili naše očakávania. Dôvodom je silný dopyt a preferencie skalných fanúšikov spoločnosti Apple, ktorí uprednostnili špičkové modely…“ hovorí Chi-Kuo.

Kuo ďalej hovorí, že na základe prvotných štatistík, ktoré mal k dispozícii, musel na druhej strane revidovať odhady predajov zariadenia iPhone 12 Mini. Podľa neho sa budú podieľať na objeme všetkých predajov smartfónov iPhone 12, niekde na úrovni okolo 10% až 15% (pozn. redakcie: pôvodný odhad bol 20% až 25). V prípade modelu Max jeho predikcie zostali nezmenenými.

Nové iPhone modely smartfónov priniesli viacero žiadaných zmien. Od nového výkonnejšieho procesora A14 Bionic, cez 5G konektivitu, až po vylepšenú kameru. Nehovor viac o tom, že spoločnosť predstavila aj dlho žiadanú verziu kompaktného zariadenia, iPhone 12 Mini.

V každom prípade, revidované odhady analytika treba  zatiaľ brať s rezervou. Reálne čísla totiž uvidíme až po uverejnení kvartálnych výsledkov. V každom prípade ide však o zaujímavú predikciu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre