Technológie

Intel predstavil revolučnú technológiu Low Power Display. Výdrž batérie na laptopoch porastie o 4 až 8 hodín

Prebiehajúca výstava Computex v Taipei, priniesla už množstvo noviniek vo svete technológií. Svojimi prírastkami zaujali najmä OEM výrobcovia, no svet upriamil pozornosť aj na ďalších svetových gigantov, presnejšie Intel. Ten na konajúcej sa výstave predstavil hneď niekoľko noviniek a jednou z nich je nová Low Power Display technológia, ktorá má zásadne zmeniť životnosť batérií na laptopoch a iných prenosných zariadeniach s LCD displejom.

Displej je najväčším žrútom elektrickej energie

Displeje sú pre laptopy najväčším kameňom úrazu, pretože spotrebúvajú najväčšie množstvo elektrickej energie z batérií. Práve nová technológia od Intelu môže spoločne s LCD 1 wattovými panelmi vyrábanými firmami Sharp a Inolux, znížiť spotrebu energie až o polovicu. Podľa predpokladaných výsledkov, by mala nová technológia pridať zariadeniam 4 až 8 hodín životnosti navyše, počas neustáleho pozerania videa.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: mspoweruser.com

Zmeny sú nerozoznateľné

Aj keď spojenie novej technológie s nízkoodberovým displejom znie naozaj zvláštne a pochybne, výsledkom má byť úplne bežný displej. Používatelia podľa Intelu nedokážu vidieť rozdiel v jasnosti alebo v rozlíšení takéhoto displeja. Spoločnosť taktiež ukázala time-lapse zábery z jedného pokusu, pri ktorom používali takýto typ displeja v laptope Dell XPS. Laptop nakoniec dokázal nepretržite prehrávať video až po dobu 25 hodín, čo je pre taký výkonný laptop naozaj úctyhodný výkon.

Na využitie tejto technológie v praxi si ale budeme musieť chvíľu počkať. Intel ešte neinformoval o tom, kedy plánuje novú technológiu sprístupniť OEM partnerom. Tým pádom môžeme očakávať, že novú technológiu od Intelu tento rok v reálnom zariadení ešte asi neuvidíme.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok: Intel

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close