ANDROIDSpravodajstvo

Iba tieto značky smartfónov získajú najväčšiu novinku zo systému Android 12: Získate túto funkciu aj vy?

Dizajn Material You známy zo systému Android 12 sa vo veľkej miere dostane i medzi ďalších výrobcov. Títo už pracujú na integrácii Monet tém.

Spolu so systémom Android 12 prichádza i množstvo nových funkcií, na ktoré tak všetci nedočkavo čakáme. Niekto možno čaká na widgety, iný na lepšiu optimalizáciu svojho smartfónu, no každého z nás isto láka dizajn Material You, ktorý je snáď najväčšou zmenou dizajnu systému Android za posledné roky. Niektorých majiteľov smartfónov s nadstavbou však isto zamrzelo, že im ich nadstavba upravuje rozhranie a veľmi príťažlivý dizajn systému Android 12 Snow Cone vlastne nezískajú. Portál Xiaomiadictos.com nás však teraz informuje, že nám teraz výrobcovia dajú na výber. Budeme si môcť vybrať medzi dizajnom našej nadstavby a dizajnom Androidu 12, ktorý sa doteraz vynímal najmä na smartfónoch z radu Google Pixel. Ktoré smartfóny však túto funkciu získajú? Pozrite sa s nami na zoznam výrobcov, ktorí k tomuto pristúpia!

Monet témy mieria do viacerých smartfónov

Doteraz sme sa naozaj čistého zážitku z operačného systému Android mohli dočkať maximálne tak v smartfónoch Google Pixel, či modeloch z programu Android One. Ten však dnes už veľmi nepokračuje a tak nám ostáva len sa uspokojiť s nadstavbou, ktorá častokrát i veľmi zasahuje do celkového používateľského rozhrania. A i keď sme doteraz nemali veľmi veľkú potrebu príliš sa zaujímať o rozhranie Androidu, systém Android 12 je veľmi lákavý.

Android 12 témy
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Do viacerých zariadení sa tak táto úprava systému dostane pod názvom Monet témy. Na výber tak budeme mať z piatich rozličných farieb, do ktorých sa nám zladí ako tapeta, tak i celkové rozhranie systému. Práve v tomto spočíva nový dizajn Material You, ktorý prichádza práve v novej generácii Androidu a nalákal mnohých z nás.

Nie všetky smartfóny však budú s novinkou z Androidu 12 spolupracovať

Ako sme však už v úvode spomínali, nie všetci výrobcovia aktuálne pracujú na integrácii Monet tém do svojho systému. Nájdeme však medzi nimi výrobcov, ktorí využívajú i veľké úpravy rozhrania pomocou svojej nadstavby. Táto informácia nás tak veľmi teší a dúfame, že si tieto novinky budeme môcť užiť aj my. Nájdete tak nový dizajn známy aj ako Material You vo vašom smartfóne? Pozrite sa nižšie na zoznam výrobcov smartfónov, ktorí na integrácii Monet tém aktuálne pracujú.

  • Xiaomi
  • Google
  • Realme
  • Oppo
  • Vivo
  • Motorola
  • Nokia
  • Sony
  • TCL
  • Lenovo

Vyskúšate si nové témy vo vašom smartfóne i vy? A budete mať o ne záujem? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close