Humanoidný robot Atlas sa naučil ďalšie gymnastické kúsky. Väčšinu z nás by bezproblémovo schoval do vačku

Humanoidný robot Atlas sa naučil nové gymnastické kúsky, ktoré by pravdepodobne nezvládla väčšina z nás. Pozrite sa čo dokáže!

boston dynamics robot atlas stojka_opt
Zdroj: Youtube - Boston Dynamics

Väčšina z našich stálych čitateľov už určite zachytila meno známej spoločnosti zaoberajúcej sa robotikov a vývojom humanoidných robotov Boston Dynamics. Práve táto spoločnosť už dlhé roky patrí medzi svetovú špičku v oblasti vývoja humanoidných a „zvieracích“ robotov. Spoločnosť sa však zaoberá najmä vývojom robotov s naozaj dôveryhodnými pohybmi, ktoré vo väčšine prípadov dokonale imitujú či už človeka, alebo dané zviera. Medzi najpokročilejšie projekty spoločnosti Boston Dynamics patrí humanoidný robot Atlas, ktorého sme v minulosti už niekoľkokrát spomínali a dnes sa mu budeme venovať opäť.

Jeden z najlepších humanoidných robotov na svete

Ešte v novembri 2017 nás spoločnosť prekvapila naozaj zaujímavým videom, v ktorom robot Atlas demonštroval svoje najnovšie schopnosti. Video zachytáva parádny gymnastický prvok, ktorým je salto vzad z miesta z mierne vyvýšenej platformy. Pred samotným saltom však robot demonštroval svoje schopnosti aj v oblasti výskokov z miesta, kde taktiež exceloval.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ďalším úspechom robota Atlas bolo porazenie väčšej parkour prekážky, respektíve schodov, ktoré musel robot zvládnuť počas behu. Táto prekážka mu taktiež nerobila žiadne veľké obtiaže, no to s čím prichádza Atlas najnovšie, vám doslova vyrazí dych.

Bežný človek sa s ním nemôže porovnávať

Robot, ktorý ešte v roku 2013 nevedel ani poriadne chodiť, najnovšie zvláda nie len kotúľ vpred či vzad, ale aj kotúľ letmo, ako aj stojku s následným kotúľom. Podobne ako aj v minulosti, na záver celej gymnastickej „zostavičky“ nechýbajú štýlové výskoky, či dokonca pirueta o 360 stupňov na mieste.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre