Huawei začína s testovaním vlastného OS HongMeng na viac ako 1 milióne zariadení

Huawei protiuder rage-1564031_960_720 (1)
Zdroj: Pixabay.com, edit: VoSveteIt.sk

Spoločnosť Huawei nechce nechať nič na náhodu. Po sankciách uvalených americkou vládou týkajúcich sa možností obchodovania s americkými spoločnosťami, vrátanie firiem, ktoré využívajú technológie Američanov,  akceleroval vývoj vlastného OS.

Najnovšie portál GSMArena.com prišiel s reportom, že spoločnosť Huawei začína s aktívnym testovaním operačného systému, nie však v laboratórnych podmienkach, ale v praxi. Podľa uverejnených informácií spoločnosť totiž začala s distribúciou 1 milióna zariadení. Zdroj blízky spoločnosti ďalej uvádza, že aktuálne nie je jasné či sa jedná o smartfóny určené pre bežných používateľov, teda určené do predaja, alebo pre zariadenia určené pre vývojárske tímy. My sa skôr prikláňame k druhej možnosti.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zdroj ďalej odhalil, že operačný systém HongMeng je zároveň kompatibilnými so všetkými Android aplikáciami, a zároveň disponuje zvýšenými bezpečnostným funkciami na ochranu osobných údajov.

Podľa aktuálne dostupných správ operačný systém od Huaweiu by mal byť dostupný pre komerčné využitie najneskôr na jar budúceho roku. V priebehu posledných dní však na povrch vyplávalo viacero informácií hovoriacich o tom, že s operačným systémom HongMeng by sme sa mohli stretnúť oveľa skôr – pri predstavení nových vlajkových zariadeniach z produktovej línie Huawei M30. čo sa však tak stane, ukážu nasledujúce týždne a mesiace.

Mimochodom, v spojitosti so sankciami pre čínsky Huawei sa aktivizovali aj aktivity spoločnosti Google, ktorá začala šíriť správy o tom, že nový operačný systém od Huaweiu môže byť hrozbou pre národnú bezpečnosť. Dôvodom má byť to, že je pravdepodobné, že nový OS bude pravdepodobne „deravý“, a tak bude ľahkou korisťou pre možných hackerov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre