Huawei už má takmer 100 kontraktov na budovanie 5G infraštruktúry

Spoločnosť Huawei aktuálne má takmer 100-komerčných kontraktov, na základe ktorých bude budovať 5G infraštruktúru. Najviac ich má v Európe.

Huawei 5G
Zdroj: Pxiabay.com (byrev), Vosveteit.sk

Spoločnosť Huawei je v súčasnosti jedným z najväčších hráčov v segmente 5G, a to aj napriek konfliktu s Američanmi. Portál Gizmochina.com prišiel so správami, ktoré hovoria o progrese spoločnosti Huawei v procese získavania nových zákazníkov. Podľa zverejnených informácií odvolávajúcich sa na výkonného riaditeľa spoločnosti Ding Yun, Huawei má aktuálne podpísaných 91 komerčných kontraktov, prostredníctvom ktorých sa budú podieľať na budovaní 5G infraštruktúry. Do týchto chvíľ mala spoločnosť distribuovať už viac ako 600-tisíc 5G vysielačov naprieč viacerými regiónmi sveta.

Huawei 5G kontrakty
Via .gizchina.com

Ako môžete vidieť vyššie, tak spoločnosť má najviac podpísaných kontraktov naprieč Európou (47), potom v Ázii (27) a v ostatných regiónoch sveta (17). Spoločnosť zároveň hovorí, že maximálne prenosové rýchlosti ich vysielačov je 2-krát vyššou, ako je to v prípade konkurencie. Okrem toho základňové stanice Huawei 5G integrujú moduly MIMO AAU (Active Antenna Unit) a podporujú všetky frekvenčné pásma Sub 6G. Zároveň môžu podporovať 2G, 3G, 4G a samozrejme aj 5G konektivitu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Podľa analytikov v tomto roku počet používateľov 5G zariadení prekročí hranicu 200 miliónov a v roku 2021 by ich malo byť už viac ako 500 miliónov.

Len pre zaujímavosť, spoločnosť Orange Slovensko pár dní dozadu oznámila, že v prípade modernizácie ich sietí, si zvolili konkurenčnú spoločnosť Nokia, s ktorou spolupracujú dlhšiu dobu. V súčasnosti najväčší operátor na Slovensku má mať pripravených na 5G prevádzku niečo málo cez polovicu vysielačov, ktoré prevádzkuje.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre