Huawei sa v tomto roku plánuje stať najvačším výrobcom smartfónov na svete. Podarí sa mu poraziť Samsung?

huawei-p20-pro_2
Zdroj: produktová fotografia

Spoločnosť Huawei prišla s naozaj odvážnym vyhlásením. V najbližšej dobe by sa chcela stať najväčším výrobcom mobilných telefónov!

Huawei stále napreduje

Napriek tomu, že jeho zariadenia nie sú dostupné v USA, Čínska spoločnosť predbehla Apple a stala sa druhým najväčším výrobcom smartfónov už začiatkom tohto roku.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Funkcie zariadení sú veľmi rozvetvené a cenová dostupnosť je dobrá avšak príťažlivosť tejto značky nie je až taká veľká. Treba však spomenúť to, že v západnej Európe, ako aj v Indii a Ázii, sa značka uchytila tak isto ako aj pridružený Honor.

„Naši zákazníci majú v nás dôveru. Aj bez amerického trhu budeme jednotkou na svete. Verím, že sa tak stane najskôr v tomto roku a najneskôr v budúcom roku. “ spomenul Richard Yu pri uvádzaní
výrobku na trh v Pekingu .

Hrozivé 5G

Huawei je už dlhšie zmrazený z amerického trhu nehovoriac o Austrálii ktorá jeho zariadenia od 5G rollout zakázala. Agentúry a vládni predstavitelia v iných krajinách vrátane Nemecka, Nórska a Českej republiky sa tiež vyjadrili že majú isté obavy o bezpečnosti budúcich 5 sietí.

Hlavný predstavitelia urobili nezvyčajné verejné zasadnutia kvôli daným problémom. Najznámejšie bolo „roundtable“ na ktorom sa zúčastnil aj zakladateľ a generálny riaditeľ Ren Zhengfei ktorý uviedol, že spoločnosť nekontroloval a ani nevykonával špionáž v mene čínskej vlády a nemá to ani v pláne.

Huawei opakovane poprel obvinenia zo špehovania a poukázal na to, že spolupracuje s bezpečnostnými agentúrami na celom svete a svoje produkty predáva viac ako 500 operátorom v 170 krajinách bez problémov. Patrí sem dokonca aj Veľká Británia.

Zdroj: techradar.com,´úvodný obrázok (Produktová fotografia)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre