Huawei sa pozerá po oblasti podnikania, ktorá by vás v súvislosti so spoločnosťou nikdy nenapadla

Huawei chce prostredníctvom ich technológií zvýšiť efektivitu práce v súvislosti s chovom ošípaných.

Spoločnosť Huawei sa väčšine z nás spája hlavne so smartfónmi, prípadne s 5G technológiou. Posledný rok je pre Huawei však ako na húpačke (pozn. redakcie: hoci s obmedzeniami sa spoločnosť stretáva už dlhšiu dobu). Dôvodom sú stále pretrvávajúce sankcie zo strany amerických úradov, ktoré plynúcim časom nabrali na sile. Tento rok sa predpokladá, že spoločnosť dodá na trh len 60 až 80-miliónov smartfónov. Dôvodom je nedostatok komponentov, ku ktorým má spoločnosť obmedzený prístup. Ide o významný pokles v porovnaní s minulým, resp. rokom predtým.

Spravodajský portál bbc.com prichádza skutočne so zaujímavými správami, ktoré hovoria o novej oblasti podnikania spoločnosti Huawei, ktorú by ste s veľkou pravdepodobnosťou neuhádli. Dôvodom je, že spoločnosť sa pozerá po podnikaní v oblasti s hospodárskymi zvieratami, kde by mohla využiť svoje technológie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

AI technológie a ošípané? Prečo nie!

Podľa aktuálnych štatistík, Čína má celosvetové prvenstvo v oblasti chovu ošípaných. Zároveň je domovom, pre polovicu svetovej populácie ošípaných. Práve pri tomto hospodárskom zvierati, Huawei vidí využitie ich technológií. Nie, nepredstavujte si teraz prasatá komunikujúce medzi sebou pomocou smartfónov spoločnosti, ale AI technológiu vyvinutú Huaweiom. Tá by totiž mohla do budúcnosti monitorovať zdravotný stav týchto zvierat. Od ich hmotnosti, stravy, pohybu, až po identifikáciu rôznych chorôb.

„Chov ošípaných je ďalším príkladom toho, ako sa snažíme oživiť niektoré tradičné odvetvia pomocou technológií IKT (informačné a komunikačné technológie), aby sme vytvorili pre priemysel v ére 5G väčšiu hodnotu,“ dodal hovorca spoločnosti Huawei.

Ide vskutku o oblasť podnikania, kde by sme prítomnosť technologického tigra neočkávali. Ale prečo nie? Okrem iného treba dodať, že Huawei rovnako prezradil, že pracuje na technológii, ktorá nájde využitie pri ťažbe surovín v uhoľných baniach. Cieľom je, aby sa dal zredukovať počet pracovníkov, zvýšiť bezpečnosť a efektivita práce.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre