Huawei s distribúciou HarmonyOS nepoľavuje. Poznáme aktuálne číslo, koľko zariadení je poháňaných novým OS

HarmonyOS, ktorý má konkurovať Androidu, nájdeme ho už v 30-miliónoch zariadeniach.

HarmonyOS
Zdroj: Huawei

Ešte začiatkom júna spoločnosť Huawei predstavila operačný systém HarmonyOS pre smartfóny. Už po niekoľkých dňoch spoločnosť Huawei hlásila 10-miliónov aktívnych zariadení bežiacich na novopredstavenom operačnom systéme.  Ako vyzerajú štatistiky k dnešnému dňu?

HarmonyOS je nainštalovaný už v 30-miliónoch smartfónoch

Portál HuaweiCentral najnovšie upozorňuje, že medzičasom počet aktívnych zariadení s novým operačným systémom HarmonyOS, prekročil už hranicu 30-miliónov aktívnych zariadení. Huawei v minulosti prezradil, že by chcel mať do konca roka  na trhu približne 300-miliónov zariadení s novým OS, z čoho má byť 200-miliónov smartfónov. Inými slovami, Huawei má čo to robiť, aby svoj ciel naplnil.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Huawei-harmonyOS-30-milinov zariadeni
Zdroj: Huawei (Weibo)

HarmonyOS je dostupný zatiaľ len v domácej Číne

Rovnako musíme dodať, že aktuálne hovoríme len o zariadeniach, ktoré sú dostupné naprieč čínskym trhom. Čo sa týka globálnych smartfónov, tak pre ne spoločnosť doposiaľ aktualizáciu s novým operačným systémom neuvoľnila. Podľa informácií, ktoré sme v minulosti získali od lokálnej pobočky spoločnosti, Huawei v tomto roku nemá v pláne vypustiť nový OS pre smartfóny naprieč našim regiónom. Očakávame však, že operačný systém bude sprístupneným v priebehu prvého, nanajvýš druhého kvartálu nasledujúceho roka.

Zároveň treba dodať, že Huawei nedávno predstavil chytré hodinky s HarmonyOS, ktoré sú dostupné aj u nás. Ide konkrétne o model hodiniek Huawei Watch 3, resp. Huawei Watch 3 Pro.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre