Huawei rástol aj napriek sankciám zo strany USA. Je 2. najväčším predajcom smartfónov na svete

Huawei rástol aj v 2. kvartáli tohto roka, kedy si udržal pozíciu 2. najväčšieho predajcu smartfónov, a to aj napriek sankciám zo strany USA.

Huawei 32543518093_27190341fb_b
Zdroj: flickr.com (Kārlis Dambrāns) (CC BY 2.0)

Čínsky technologický gigant, Huawei, má veľmi dobre našliapnutú cestu, aby sa stal najväčším predajcov smartfónov na svete.

Podľa reportu, na ktorý upozorňuje portál Gizchina.com je spoločnosť Huawei aj naďalej najväčším predajcom zariadení v  domácej Číne, a to aj napriek tomu, že sa spoločnosť musela (pozn. redakcie: a stále  z určitej časti aj musí) vysporiadať so sankciami zo strany americkej vlády. V priebehu druhého kvartálu tohto roka predala celkovo 58,7 milióna smartfónov,  čo predstavuje nárast predajov o 4,5 milióna zariadení v porovnaní s 2. kvartálom minulého roka. Z  pohľadu globálneho rebríčka je 2. najväčším predajcom smartfónov na svete.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
5 najvacsich predajcov smartfonov na svete
via Gizchina.com

Podľa štatistík spoločnosť Samsung aj naďalej zostáva najpredávanejším výrobcom smartfónov. Celkovo sa spoločnosti podarilo predať 76,3 milióna zariadení. Tretím najväčším predajcom je spoločnosť Apple, ktorá predala približne o  3 milióny zariadení menej, ako v rovnakom sledovanom období v minulom roku. To však môže byť spôsobené aj tým, že spoločnosť plánuje už čoskoro predstaviť viacero nových smartfónov. Viacero píšeme preto, že sa nebude jednať len o high-end zariadenia, ale aj o cenovo dostupnejšie telefóny, čo bezpochyby mohlo mať vplyv na viacerých záujemcov o nový smartfón, ktorí radšej vyčkávajú s kúpou nového telefónu. Spoločnosť Xiaomi si stabilne udržala 32 miliónov predaných zariadení. Prvú 5-najväčších predajcov uzatvorila spoločnosť Oppo.

Mimochodom, podľa štatistík sa v  celkovom objeme predala približne o 2,6% menej smartfónov, ako za rovnaké sledované obdobie v roku 2018.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre