Huawei predalo viac ako 2 miliónov smartfónov z produktovej línie Nova 5

Zariadenia z produktovej línie Huawei Nova 5 prekonali 2 milióny predaných kusov, a to len mesiac od oficiálneho uvedenia na trh.

Huawei Nova 5 prekonal hranicu 2 milionov predanych zariadeni
Zdroj: Huawei (Weibo.com)

Spoločnosť Huawei prostredníctvom sociálnej siete Weibo informovala, že od predstavenia zariadení Huawei Nova 5  a Nova 5 Pro, ktoré boli oficiálne uvedené na trh len mesiac dozadu, predala v  domácej Číne viac ako 2 milióny kusov. Informuje o tom portál Gizmochina.com.

Viac ako 2 milióny predaných zariadení

V  súčasnosti série smartfónov Nova 5 má 4 modely. Konkrétne zariadenia Nova 5, Nova 5 Pro, Nova 5i a Nova 5i Pro. Posledný zmieňovaní smartfón bol predstavený len pár dní dozadu. Priniesol 6,26“ IPS LCD displej s rozlíšením FULL HD+ s pomerom strán 19,5:9. Je poháňaný procesorom Kirin 810 v kombinácií so 6GB/8GB RAM, 128GB/256GB úložným priestorom a grafickým čipom Mali-G52. Nechýba mu samozrejme ani podpora režimu GPU Turbo, ktorý je oficiálne kompatibilný s viac ako 60 hrami. Zariadenia bude však pravdepodobne najviac vábiť záujemcov na 48MP AI fotoaparát umiestnený v zadnej stene. Okrem toho smartfón disponuje s batériou o kapacite 4000mAh, ktorú je možné nabiť pomocou technológie Quick Charge (do 22,5W).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Huawei predalo 2 miliony kusov zariadeni Nova 5
Zdroj: Huawei (Weibo.com)

Spoločnosti sa tak podarilo zrekapitulovať výsledok aký dosiahla pri predstavení produktovej línie Nova 3. Celkovo z  tejto produktovej línie koncom roka 2018 bolo predaných viac ako 65 miliónov zariadení v priebehu 2 rokov od predstavenia. Podarí sa spoločnosti Huawei zopakovať tento úspech znova?

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre