Huawei P40 Pro 5G s 8 GB RAM bude výkonnostná bomba! V GeekBench sa zaradil na samý vrchol

Spoločnosť Huawei plánuje predstaviť svojich nových vlajkonosičov už o pár dní

Huawei P40 seria smartfonov
Via: gsmarena.com

Očakávaná vlajková loď od spoločnosti Huawei, model P40 Pro 5G, sa po dlhom čakaní objavil v benchmarkovej databáze na stránke GeekBench, ktorá patrí medzi najobľúbenejšie a najpoužívanejšie benchmarkové platformy na svete. Výsledok očakávaného smartfónu vôbec nie je prekvapujúci, keďže sa zaradil na úplný vrchol celkového rebríčku.

Ďalšia výkonnostná beštia z Číny

Databázu platformy GeekBench už pomerne dlho okupujú čínski výrobcovia, pričom sa na samom vrchole nachádzajú aktuálne vlajkové lode spoločnosti Huawei, smartfóny Mate 30 Pro 5G a Huawei Mate 30 Pro (Multi-Core rebríček). Oba smartfóny využívajú aktuálne najmodernejší procesor spoločnosti Huawei, Kirin 990, ktorý bude srdcom aj pripravovaného smartfónu Huawei P40 Pro 5G. Procesor Kirin 990 aktuálne bezpochyby patrí medzi najlepšie mobilné procesory, čo najnovšie potvrdil aj spomínaný smartfón P40 Pro 5G s 8 GB RAM, keď v teste GeekBench získal Multi-Core skóre až 3 180 bodov. Pre porovnanie, aktuálnym kráľom rebríčka je Mate 30 Pro 5G so skóre „iba“ 3072 bodov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
huawei p40 pro 5g geekbench
Zdroj: Geekbench

Samozrejme, predbežný výsledok smartfónu s aktuálnym označením Huawei ELS-NX9 musíme brať s miernou nadsázkou, keďže výsledky produkčného smartfónu Huawei P40 Pro 5G môžu byť o niečo odlišnejšie, či už v zlom, alebo dobrom slova zmysle. V bližšej špecifikácii procesora sa ale nachádza podstatná informácia o pracovnej frekvencii procesora Kirin 990, ktorá je v tomto prípade nastavená na 1,95 GHz. Pre porovnanie, aktuálny vrcholný model Mate 30 Pro 5G beží až na 2 GHz, pričom jeho „nie 5G“ verzia beží iba na frekvencii 1,9 GHz. Ďalšou zaujímavosťou však môže byť aj veľkosť a frekvencia RAM v prípade pripravovaného smartfónu P40 Pro 5G, ktorá môže po výkonnostnej stránke zohrávať naozaj dôležitú úlohu. Momentálne však nie je jasné, či bude vôbec model s 8 GB RAM úplným vrcholom modelovej rady P40, alebo Huawei siahne po ešte výkonnejšej alternatíve.

Všetky podstatné informácie o pripravovaných smartfónoch zo série P40, ako aj o samotnej spoločnosti Huawei, nájdeš priamo na našom webe.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre