HuaweiSpravodajstvo

Huawei bude mať čoskoro ďalšie svetové prvenstvo. Už 21. júna predstaví druhý 7nm procesor vlastnej výroby

Spoločnosť Huawei patrí bezpochyby už niekoľko rokov ku úplnej špičke v rámci vývoja a výroby mobilných procesorov. Procesory Kirin každoročne obsadzujú prvé priečky v rebríčkoch výkonnosti, pričom sú zároveň energeticky najúspornejšími mobilnými procesormi spomedzi konkurencie. Huawei ani tento rok nijako za svojimi konkurentmi nezaostáva a vyzerá to tak, že ich už čoskoro naozaj výrazne predbehne. Dokázať to chce vďaka svojmu už druhému 7nm mobilnému procesoru, ktorý bude predstavený už 21. júna.

Ďalšie prvenstvo už čoskoro

huawei nova 5_opt
Zdroj: Weibo

Na ďalšie prvenstvo v rámci mobilného segmentu upozornil jeden z vrcholných predstaviteľov spoločnosti Huawei, ktorý na sociálnej sieti Weibo zverejnil informáciu o tom, že čínsky gigant už 21. júna predstaví ďalší 7nm procesor. Nový procesor zrejme ponesie označenie HiSilicon Kirin 810. Ako už samotný názov naznačuje, Kirin 810 bude nástupcom procesoru predošlej generácie s označením Kirin 710. Predošlá generácia však bola založená ešte na 12nm výrobnom procese a tak môžme očakávať, že nový Kirin 810 ponúkne niekoľkonásobne vyšší výkon, ako jeho predchodca.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Predstavené budú ďalšie produkty

Po boku nového procesoru budú predstavené aj ďalšie produkty, z ktorých je zrejme najzaujímavejším nový smartfón Huawei Nova 5. Jadrom tohto smartfónu bude práve spomínaný procesor Kirin 810. Ďalšími predstavenými produktmi budú dva ďalšie smartfóny a tablet. Dostupnosť všetkých produktov v našich končinách je ale zatiaľ otázna.

Huawei má navrch pred konkurenciou

Spoločnosť Huawei má výrazne navrch pred svojimi konkurentmi. Hlavným dôvodom bude práve procesor Kirin 810, ktorý bude výkonnostne prevyšovať svojho najbližšieho konkurenta – Snapdragon 730G od spoločnosti Qualcomm. I keď je procesor od Qualcommu celkom „čerstvý“, stále je postavený na 8nm výrobnom procese, ktorý neponúka až také technologické a výpočtové riešenia, ako práve Kirin 810 od Huawei.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close