Huawei App Gallery je aktuálne 3. najväčším obchodom s aplikáciami

Huawei počas utorňajšej konferencie okrem predstavenia nových produktov prezradil, že App Gallery je už 3. najväčším obchodom s aplikáciami.

Huawei App Gallery_3 najvacsi obchod s aplikaciami
Zdroj: Youtube (Huawei)

Spoločnosť Huawei počas včerajšieho predstavenia nových produktov venovala podľa očakávaní značnú pozornosť aj obchodu App Gallery. Spoločnosť prezradila, že eviduje viac ako 400-miliónov aktívnych používateľov, a v obchode zároveň nájdeme už viac ako 55-tisíc aplikácií.

V súčasnosti je tak App Gallery 3. najväčším obchodom s aplikáciami a hrami, po Google Play a App Store. Počas konferencie bolo prezentovaných viacero vlastností obchodu. Z pohľadu používateľov však bola najzaujímavejšia pravdepodobne informácia týkajúca sa takzvaných „Huawei Quick App“.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Huawei Quick App
Zdroj: Youtube (Huawei)

Huawei Quick App sú vo svojej podstate rýchle aplikácie, ktoré zaberajú veľmi málo úložného priestoru, a zároveň poskytujú dobrý používateľský dojem s „menším“ kódom zo strany vývojárov. Na ich vývoj má byť totiž použitý HTML 5 jazyk. Spoločnosť hovorí, že v porovnaní s klasickými aplikáciami, bude 2000 aplikácií ekvivalentom k 20 bežným aplikáciám, ktoré zaberú len 1GB úložného priestoru.

Huawei app gallery_quick app
Zdroj: Youtube (Huawei)

Spoločnosť ďalej dodáva, že Quick App budú kompatibilné s viacerými typmi zariadeniami. Konkrétne so systémami v autách, skladateľnými zariadeniami, smartfónmi, tabletmi a chytrými televíziami.

Huawei App Gallery podpora zariadeni
Zdroj: Youtube (Huawei)

Spoločnosť okrem toho významnú časť konferencie venovala novým nástrojom pre vývojárov, ktoré im umožnia jednoduchšie prinesenie funkcionalít do aplikácií.

Huawei HMS 4.0 nastroje pre vyvojarov
Zdroj: Youtube (Huawei)

Huawei zároveň dodáva, že v rámci krajín kde pôsobí, fungujú lokálne tímy, ktoré sa starajú o prinesenie miestnych populárnych aplikácií do obchodu App Gallery. Spoločnosť zároveň dodáva, že  v tejto oblasti plánuje zintenzívniť  práce, a to nie len v podobe „nalievania“ peňazí do marketingu, ale aj formou širšej podpory pre vývojárov.

Huawei App Gallery_lokalna podpora
Zdroj: Youtube (Huawei)

V súčasnosti je obchod Huawei App Gallery dostupný vo viac ako 170 krajinách a má registrovaných viac ako 1-milión vývojárov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre