Hodnota značky Amazon predbehla už hodnotu Microsoftu. Tu je zoznam TOP 10 najhodnotnejších značiek

Zdroj: Kantar

Posledné mesiace môžeme vidieť preteky medzi o titul najbohatšieho muža na svete medzi, Billom Gatesom, ktorý stojí za vznikom spoločnosti Microsoft a Jeff Bezosom, ktorý zase vytvoril najznámejší internetový obchod Amazon.

V najnovšom prieskume, ktorý sa venoval hodnote značky vyšlo, že značka Amazon sa posunula na 3. priečku čím prebehla Microsoft.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

10 najhodnotnejších značiek na svete

Zdroj: Kantar

Ako môžete vidieť v tabuľke vyššie, tak aj napriek tomu, že spoločnosť Microsoft zvýšila hodnotu svojej značky o 9% tak to bola málo. Amazonu sa podarilo podrásť o rovných 19% vďaka čomu preskočila Redmonšťanov. Prvú pozíciu už 3 roky okupuje spoločnosť Google, ktorú však prenasleduje Apple.

V posledných rokoch spoločnosť Microsoft menila stratégiu, pričom sa viac začala sústreďovať na cloudové služby čo je úzko späté s biznis klientelou. Google sa zas viac začal zaujímať o hardware pričom Apple v podstate razí stále jednu hlavnú líniu ako doteraz.

Mimochodom, spoločnosti Microsoft sa tento rok podarilo prekročiť po 17 rokoch 500 miliardovú hranicu hodnoty spoločnosti. Nedávno dokonca pokoril 600 miliardovú hranicu.

Celý report tohto prieskumu si môžete pozrieť na stránkach Kantaru.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre