SpravodajstvoXiaomi

Hľadáte nový fotomobil? Xiaomi pripravuje trojicu smartfónov so špičkovou kamerou!

Ďalšie modely z radu Xiaomi 12 prídu už o pár týždňov. Hneď trojica z nich má ponúknuť novú kameru v spolupráci s Leicou, naznačuje únik

Na predstavenie smartfónov z radu Xiaomi 12 sme sa mohli pozrieť už pred niekoľkými mesiacmi. Všetkým nám je však jasné, že predstavenie nezahrnulo všetky smartfóny, ktoré nám spoločnosť odhalí. Čínsky gigant totiž zrejme čakal na spoluprácu s nemeckou spoločnosťou Leica, ktorá doteraz spolupracovala s konkurenčným Huawei. Táto spolupráca sa však skončila a najnovšie úniky ukazujú, že spoločnosť pod vedením Lei Juna chystá hneď trojicu smartfónov, ktoré získajú práve kameru vytvorenú v spolupráci s Leicou. O ktoré smartfóny pôjde a kedy ich uvidíme? Všetky bližšie informácie nám prináša portál gsmarena.com a my sa na ne teraz pozrieme spoločne.

Séria Xiaomi 12 sa rozrastie o tri fotomobily

Júl bude patriť novým smartfónom. Už pred nejakou dobou predstavitelia spoločnosti Xiaomi avizovali, že prvé smartfóny vytvorené v spolupráci s Leicou uvidíme už v júli. Júl sa už nezadržateľne blíži a my vieme s istotou povedať, že počas budúceho mesiaca uvidíme minimálne tri smartfóny. Tie doplnia vlajkovú sériu spoločnosti, ktorá sa bude po novom skladať až zo šiestich smartfónov. Aby toho však nebolo málo, všetky modely prinesú vlajkové čipsety, na to sa však pozrieme nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Podstatnou informáciou k smartfónom je, že pôjde o modely Xiaomi 12S, jeho Pro verzia vo dvoch variáciách a nebude chýbať ani dlhoočakávaný Xiaomi 12 Ultra. Môžeme povedať, že nás bude čakať veľmi významný mesiac a s najväčšou pravdepodobnosťou sa všetko odhalenie udeje počas jedného veľkého predstavovania. Najnovší únik informácií potvrdzuje prítomnosť kamery od Leicy u všetkých troch modelov, pričom doteraz sa špekulovalo o tom, že by si takúto kameru mal vyslúžiť len model s prívlastkom Ultra. Čínsky gigant chce však pravdepodobne ponúknuť špičkovú kameru aj v nižšej cenovej kategórii, keďže práve model s prívlastkom Ultra zrejme získa cenovku nad úrovňou 1000€.

Všetky modely získajú vlajkový čipset

Po odhalení čipsetu Snapdragon 8 Gen 1+ všetci čakáme na to, kedy ho využije práve čínske Xiaomi. To už avizovalo, že ani tento čipset nevynechá a uvedie ho vo svojom portfóliu. Výhodou nového čipsetu od spoločnosti Qualcomm je 4nm výrobný proces od spoločnosti TSMC a nie od Samsungu, ktorý má dlhodobo problémy s prehrievaním a nedokáže nasledovať požiadavky Qualcommu. Snapdragon 8 Gen 1+ by sme nakoniec mali vidieť vo všetkých troch modeloch, pričom jeden z nich však získa aj bonus vo forme vlajkového čipsetu od MediaTeku.

Xiaomi 12S Pro by mal totiž prísť v dvoch verziách. Jedna získa spomínaný čipset Snapdragon 8 Gen 1+, no druhá bude tzv. Dimensity Edition. Tá vo svojich útrobách bude skrývať čipset MediaTek Dimensity 9000, ktorý je aktuálne vrcholom od spoločnosti MediaTek. Bližšie informácie k smartfónom aktuálne nemáme, no očakávame, že úniky informácií začnú prichádzať z každej strany. Predstavenie sa totiž blíži.

Zlákal by vás niektorý z modelov z radu Xiaomi 12? A ste zvedavý na kameru od Leicy v týchto modeloch? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close