SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi 12 Ultra bude tou správnou vlajkovou loďou: Táto výbava ho bude sprevádzať, predstavenie sa blíži!

Xiaomi 12 Ultra príde s väčšou batériou aj rýchlym nabíjaním. Ak by získal kameru od Leicy, predstavenie by sa o niečo oneskorilo.

Zatiaľ čo minuloročný Mi 11 Ultra zožal úspech pre svoj sekundárny displej na zadnej strane smartfónu a špičkovej kamere, tohtoročný model bude mať iné prednosti. Po predstavení modelu Xiaomi 12 Pro by sme totiž len ťažko povedali, že je na smartfóne ešte čo vylepšovať. Práve preto sa spoločnosť rozhodla, že novší model Xiaomi 12 Ultra predstaví o pár mesiacov neskôr a prinesie nám v ňom viaceré vylepšenia. Najnovšie sa dozvedáme o kapacite batérie a podpore nabíjania vďaka portálu xiaomitoday.it. Informácií o smartfóne však máme viac, poďme si teda teraz zhrnúť, čo o očakávanom smartfóne zatiaľ vieme!

Vlajkový čipset aj veľká kapacita batérie, to bude znamením Xiaomi 12 Ultra!

Ako všetci dobre vieme, modely Xiaomi 12 a rovnako jeho Pro verzia ku nám prišla s vlajkovým čipsetom Snapdragon 8 Gen 1. Model s prívlastkom Ultra by ich mohol nasledovať, no keďže už teraz poznáme aj verziu Snapdragon 8 Gen 1+, je možné, že čínsky gigant využije práve ten. Zatiaľ nemáme žiadne potvrdené informácie o čipsete, ktorý model získa. No sama spoločnosť oznámila, že nám prinesie v blízkej dobe aj takýto smartfón s vylepšenou verziou vlajkového čipsetu od Qualcommu a ním by mohol byť práve Xiaomi 12 Ultra.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Teraz však na verejnosť vystupuje informácia o batérii a nabíjaní, ktoré smartfón získa. Tešiť sa môžeme na kapacitu batérie na úrovni 4860mAh, čo je o 260mAh viac ako tomu bolo u vrcholného Xiaomi 12 Pro. Čo sa týka nabíjania, Xiaomi 12 Ultra nám ponúkne 120W nabíjanie. Na vyššie rýchlosti nabíjania sa čínsky gigant zatiaľ necíti a minimálne model s prívlastkom Ultra ho tento rok ešte nezíska. Bezdrôtové nabíjanie v tomto smartfóne by malo ísť az do 50W. Rýchlejšie nabíjanie rovnako čínske Xiaomi využiť nemôže pre regulácie zo strany čínskej vlády. Pre bezpečné nabíjanie v zariadení nájdeme aj čip Surge P1, ktorý slúži práve pre zabezpečenie takéhoto rýchleho nabíjania.

Príde aj kamera od Leicy?

Aj napriek viacerým únikom a informáciám o smartfóne ešte stále nevieme, kedy Xiaomi 12 Ultra príde na verejnosť. Niektoré úniky poukazovali na marec, iné na apríl a teraz sa vraví, že by mohol prísť v júni. To by však neplatilo, ak by mal byť práve tento model prvým smartfónom s kamerou od spoločnosti Leica. Taký smartfón by sme totiž mali prvýkrát uvidieť až v júli. Vieme, že taký Xiaomi 12S kameru od spoločnosti Leica získa. Otázkou však ostáva, či sa rovnaké vylepšenie objaví aj v smartfóne s prívlastkom Ultra.

Základ smartfónu by inak mala tvoriť výbava modelu Xiaomi 12 Pro. Očakávať môžeme skôr menšie zmeny v oblasti batérie či kamery a rovnako si zmenou prejde aj dizajn. Posledné úniky poukazujú na veľký kamerový snímač v kruhovom module na zadnej strane. Čo je však na takýchto únikoch pravdivé však zatiaľ nevieme. S istotou však môžeme povedať, že by predstavenie malo prebehnúť v najbližších týždňoch.

Čo poviete na model Xiaomi 12 Ultra? A akú cenu mu tipujete? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close